تاریخ انتشار : دوشنبه 07 اسفند 1396 - ساعت : 17:07

کد مطلب: 230549 چاپ به اشتراگ گذاشتن

یک مقام مسئول اعلام کرد:

هزینه ۲۲۲ میلیارد تومانی احداث سد سرنی

مازندمجلس: مجری طرح احداث سد سرنی گفت: هزینه سامانه انتقال این سد ۴۴ میلیارد تومان، اعتبار تصفیه خانه ۷۸ میلیارد تومان و اعتبار احداث سد نیز ۱۰۰ میلیارد تومان است.

مازندمجلس:به گزارش خبرنگار مهر، رضا حسینی مجری طرح احداث سد سرنی در شهرستان میناب استان هرمزگان با تاکید بر اینکه تجهیزات مربوط به خط سامانه انتقال و سد و همچنین مهندسان و متخصصین عملیاتی و ناظر کاملا ایرانی است، گفت: در بخش ابزار دقیق از نماینده ایتالیا در ایران استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از فاکتورهای مهم تاثیرگذار برای راه اندازی سد، مقوله اقلیم و بارندگی است. به این ترتیب که اگر بارندگی همانند سال گذشته انجام شود فصلِ تر سال آینده سامانه تکمیل شده و آماده بهره برداری است.

این مقام مسئول بهترین زمان آبگیری سد را پیش از فصل ِ تر و همچنین تکمیل نهایی سازه دانست و توضیح داد: اردیبهشت و خردادماه را می توان بهترین زمان برای آبگیری سد اعلام کرد.

حسینی تعداد نفرات مشغول بکار در این پروژه را ۶۰۰ نفر اعلام کرد و ادامه داد: پیش بینی می‌شود در شرایطی که سد و سامانه انتقال زودتر به بهره برداری برسد بتوانیم از تصفیه خانه قدیمی میناب نیز استفاده کنیم.

بر اساس گفته های مجری طرح احداث سد میناب، هزینه سامانه انتقال آب رقم ۴۴ میلیارد تومان را به خود تخصیص داده است در حالی که اعتبار تصفیه خانه ۷۸ میلیارد تومان و میزان اعتبار مورد نیاز برای احداث سد نیز۱۰۰ میلیارد تومان است که یکی از بانکها تامین تمام و کمال آن را بر عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه طبق زمان بندی و برنامه ریزی انجام شده خط انتقال و احداث سد تا شهریور سال آینده تکمیل می‌شود، گفت: تصفیه خانه مربوط به این سد نیز تا ۲ سال آینده به طور کامل نهایی می‌شود.

حسینی در توضیح این پروژه اظهار داشت: پروژه احداث سد سرنی شامل سامانه انتقال، تصفیه خانه و یک سد است که طول سامانه ۳۸ کیلومتر و جنس لوله آن جی آر پی به قطر یک متر و ضخامت ۱۳ میلیمتر است که قادر است یک متر مکعب آب شرب در ثانیه را انتقال داده و همچنین ۱۲ میلیون متر مکعب آب منطقه را در سال تامین کند.

بر اساس گفته های حسینی، عملیات اجرایی این پروژه از آبان ماه سال گذشته آغاز شده و اکنون پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی را به خود اختصاص داده است. به این ترتیب می توان گفت تنها ۲.۷ کیلومتر اقدامات فیزیکی آن باقی مانده است.

گفتنی است شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، زیرمجموعه وزارت نیرو، مجری احداث سد سرنی است.


منبع : مهر

برچسب ها : #احداث #انتقال #سامانه #پروژه #میلیارد #حسینی #تصفیه #تومان #آینده #تکمیل #همچنین #اعلام #میناب #فیزیکی #نهایی #توضیح #کیلومتر #اعتبار #آبگیری #تامین #ترتیب #استفاده #مربوط #اینکه #هزینه #ادامه #بارندگی #برداری #گذشته #مسئول #بهترین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : هزینه ۲۲۲ میلیارد تومانی احداث سد سرنی


X https://sport45.site/