تاریخ انتشار : سه شنبه 08 اسفند 1396 - ساعت : 11:42

کد مطلب: 230701 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تنش در کاخ سفید به خاطر سفر ایوانکا به کره جنوبی

مازندمجلس: ایوانکا و همسرش هرچند از جمله مشاوران معتمد ترامپ به حساب می‌آیند، اما اقدامات و وضعیت آن‌ها بیش از پیش موجب ایجاد تنش در کاخ سفید شده است.

مازندمجلس: سی‌ان‌ان در گزارشی با اشاره به نقش ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهوری آمریکا در عرصه بین‌المللی به عنوان کسی که تلاش دارد چهره موجهی از این کشور ارائه کند، نوشت که درون کاخ سفید ماجرا به گونه‌ای دیگر است و ایوانکا به همراه همسرش، جارد کوشنر، موجب شکل‌گیری تنش شده‌اند.
طبق گزارش سی‌ان‌ان، در شرایطی که جان کلی رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید تلاش دارد نظمی آهنین و نظامی در آنجا برقرار کند، برخی از مشاوران و مقامات کاخ سفید نیز از ایده‌های دختر ترامپ و همسرش عصبانی شده‌اند.
دو فرد مطلع از وضعیت به سی‌ان‌ان گفته‌اند که تصمیم برای فرستادن ایوانکا به کره جنوبی (برای شرکت در مراسم‌ اختتامیه المپیک زمستانی پیونگ چانگ) مورد پسند برخی مقامات ارشد کاخ سفید قرار نگرفته است. نکته اینجاست که تهدید هسته‌ای کره شمالی و تنش موجود در شبه‌جزیره کره باعث می‌شود که هر هیئت اعزمی از سوی واشنگتن چیزی فراتر از یک نقش نمایشی و صوری داشته باشد.
یک فرد نزدیک به ترامپ نیز گفته است که جان کلی در ابتدا اشتیاق چندانی به سفر ایوانکا به کره جنوبی نداشت، که بیش از همه به خاطر این مسئله بود که سفر به شبه‌جزیره کره چیزی فراتر از شرکت در مراسم اختتمایه المپیک زمستانی است. این فرد نزدیک به رئیس جمهوری آمریکا به سی‌ان‌ان گفته است که این سفر «مانند رفتن به ایتالیا نیست. مخاطره آن بسیار بیشتر و پیچیده‌تر است».
افراد مطلع از ماجرا می‌گویند که نگرانی‌های جان کلی و دیگر مقامات ارشد کاخ سفید درباره ایوانکا - که تجربه کمی در حکمرانی یا دیپلماسی دارد و نقشی در مباحثات بر سر کره شمالی نداشته است - به‌طور خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و به جان کلی گفته شده است که تلاش او برای عدم حضور ایوانکا در رأس هیئت اعزامی آمریکا به کره جنوبی راه به جایی نخواهد برد.
طبق گزارش سی‌ان‌ان، وضعیت این روزهای جان کلی بیش از پیش پیچیده شده است، وی طی هفته‌های اخیر خود را در مقابل دو وضعیت متضاد دیده است، از یک سود مدیر ارشد کاخ سفید است، اما از سوی دیگر کسی است که باید اراده رئیس جمهوری - که در بسیاری از موارد به معنای خواسته اعضای خانواده ترامپ است - را اعمال کند.
از جمله این موارد، رسیدگی به وضعیت گواهی موقت عدم سوءپیشینه امنیتی جارد کوشنر است، که پس از دستور کلی برای قطع دسترسی تمامی افراد دارای گواهی موقت عدم سوءپیشینه امنیت به اطلاعات طبقه‌بندی شده، داماد ترامپ را در وضعیتی برزخی قرار داده است.


منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #ایوانکا #ترامپ #سی‌ان‌ان #جنوبی #وضعیت #گزارش #مقامات #جمهوری #آمریکا #نزدیک #فراتر #افراد #سوءپیشینه #موارد #شبه‌جزیره #گواهی #زمستانی #شده‌اند #کوشنر #ماجرا #المپیک #همسرش #شمالی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تنش در کاخ سفید به خاطر سفر ایوانکا به کره جنوبی


X https://sport45.site/