تاریخ انتشار : پنج شنبه 10 اسفند 1396 - ساعت : 11:52

کد مطلب: 231077 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شورای گفت و گوی سیاسی هر ۳ ماه یک بار به وزارت کشور گزارش می‌دهد

مازندمجلس: معاون سیاسی وزیر کشور گفت: بناست هر سه ماه یک بار گزارش شورای گفت‌وگو به وزارت کشور ارائه شود. دنبال این هستیم که نقش آفرینی توسط مردم در قالب تشکل‌ها و نهادهای ثبت شده را داشته باشیم.

مازندمجلس: اسماعیل جبارزاده معاون سیاسی وزیر کشور در حاشیه جلسه امروز خانه احزاب در جمع خبرنگاران بر ضرورت نقش آفرینی احزاب و تشکل‌های سیاسی در اداره جامعه تاکید کرد و گفت: منشور گفت‌وگوی سیاسی از این ظرفیت استفاده خواهد کرد.  وزارت کشور معتقد است برای اداره جامعه باید از نظرات احزاب و تشکل‌های سیاسی استفاده کرد. ما عملا در دولت یازدهم این باور را با تشکیل خانه احزاب عملیاتی کردیم و در دولت دوازدهم بنا داریم برای احزاب در اداره جامعه ایجاد نقش کنیم و در مقاطع مختلف نشست‌هایی را با احزاب داشته باشیم.
وی ادامه داد: اخیرا منشوری به استانداران ابلاغ شده که موظف هستند با صاحبان فکر و اندیشه جلساتی داشته باشند و شورای گفت‌وگو را تشکیل دهند. ما تجربه خوبی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در بخش اقتصادی داشتیم که بنا داریم آن را به دایره سیاسی تعمیم دهیم.
جبارزاده گفت: بناست هر سه ماه یک بار گزارش شورای گفت‌وگو به وزارت کشور ارائه شود. دنبال این هستیم که نقش آفرینی توسط مردم در قالب تشکل‌ها و نهادهای ثبت شده را داشته باشیم.
وی در مورد نقش دانشگاهیان دراین منشور گفت: در یکی از بندهای منشور استانداران مکلف شدند از نظرات جامعه دانشجویی استفاده کنند بنا داریم هرچه در دانشگاه به عنوان پتانسیل علمی در امور سیاسی اجتماعی و علمی و اقتصادی وجود دارد را مورد استفاده قرار دهیم؛ لذا ارتباط ما با دانشگاه و مراکز علمی و اساتید و دانشجویان و صاحبان فکر و اندیشه و علاقه‌مندان به مشارکت در جامعه از اهداف ماست.
معاون سیاسی وزارت کشور گفت: این وزارت‌خانه اکثرا از اساتید دانشگاه دارای تخصص در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی استفاده می‌کند و این اساتید را در قالب مشاوران سیاسی زحمت دادیم که در تدوین منشور گفت‌وگوی سیاسی کمک کردند و در واقع زحمت اصلی بر دوش اساتید مومن و متدین بود.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #سیاسی #احزاب #جامعه #استفاده #وزارت #شورای #دانشگاه #اساتید #منشور #وزارت کشور #داریم #اداره #گزارش #گفت‌وگوی #گفت‌وگو #اقتصادی #استاندار #اجتماعی #اندیشه #تشکیل #تشکل‌های #آفرینی #معاون #نظرات #جبارزاده #استانداران #باشیم #صاحبان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شورای گفت و گوی سیاسی هر ۳ ماه یک بار به وزارت کشور گزارش می‌دهد


X https://sport45.site/