تاریخ انتشار : شنبه 12 اسفند 1396 - ساعت : 09:00

کد مطلب: 231311 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مطهری در کنگره حزب مردم سالاری:

رئیس جمهور وقتی تحت فشار قرار می گیرد گریزی به صحرای کربلا می زند

مازندمجلس: نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: رییس جمهور، مدیر اجرایی است و در هر دوره ای این نقض را می بینیم که وقتی در زمینه اجرایی تحت فشار قرار می گیرند، گریزی به صحرای کربلا می زنند.

مازندمجلس:به گزارش خبرنگار مهر، علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی صبح امروز در شانزدهمین کنگره حزب مردم سالاری با اشاره به حوادث خیابان پاسداران اظهار داشت: عده ای خیابان را می بندند و ما با آن ها مذاکره می کنیم و این خیلی جالب نیست و نباید نسبت به این ها رافت نشان داد.

وی افزود: باید در جایی که رافت نشان دهیم، خشونت به خرج می دهیم اما در جایی که باید جدیت نشان دهیم، رافت نشان می دهیم.

مطهری گفت: نمی توان با کسانی که خیابان را می بندند رافت نشان داد. یک حکومت مقتدر نمی تواند در برابر کسانی که نظم عمومی را به هم زده اند، رافت نشان دهد.

وی با اشاره به اظهارات رییس جمهور در زمینه علم اسلامی افزود: این که ما علم دینی داریم و نداریم و علوم اسلامی داریم یا نداریم، بحث تخصصی و قابل بحث است و شهید مطهری هم این ها را مطرح کرده اند اما اینکه رئیس جمهوری به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور، چنین مسائلی را مطرح کند، درست نیست.

مطهری گفت: کسی دنبال این ها نیست و اگر بحثی هم هست، بحث علوم اسلامی است که به آن جواب داده شده است. ورود رئیس جمهوری به این مسائل صحیح نیست. 

نماینده مجلس تصریح کرد: رییس جمهور، مدیر اجرایی است و باید کار خود را انجام دهد. در هر دوره ای این نقض را می بینیم که وقتی در زمینه اجرایی تحت فشار قرار می گیرند، گریزی به صحرای کربلا می زنند. در دوره اصلاحات و دولت های نهم و دهم و همچنین در این دوره، ورود به این مسائل را می بینیم. 

مطهری گفت: شهید مطهری اصرار داشتند که روسای جمهوری، روحانی نباشند و پست های اجرایی مگر در صورت ضرورت دست روحانیان نباشد.

وی افزود: رئیس قوه قضائیه هم در همه چیز وارد می شود. هر کسی باید کار خود را بیان کند و گزارش از کار خود بدهد و پاسخ سوالات مردم را بدهد و این نقصی است که باید اصلاح کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما تحت فشار از خارج کشور هستیم و آمریکا فشار سنگینی بر ما وارد می کند. امکان خروج آمریکا از برجام و بازگشت دوباره تحریم ها هم وجود دارد.

مطهری تاکید کرد: بانک های خارجی در اثر تحریم ها، همکاری درستی با ما ندارند و طبعا ما از نظر اقتصادی تحت فشاریم و از نظر داخلی هم با نارضایتی ها و اعتراض هایی مواجه هستیم.

نماینده مجلس گفت: در شرایط ویژه ای قرار داریم و عده ای می خواهند القا کنند که ما به بن بست رسیده ایم و هیچ راهی غیر از اینکه جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی از آرمان های خود دست بردارد، وجود ندارد اما ما این تلقین را نمی پذیریم و معتقدیم انقلاب اسلامی و هر حرکت اجتماعی و هر نهضتی دائما نیازمند ارزیابی راه طی شده است و نیاز به اصلاح مستمر دارد و انقلاب ما هم از این قاعده مستثنی نیست.

مطهری تاکید کرد: این طور نیست که اگر به مشکلاتی برخوردیم، باید در آرمان های اولیه خود تجدید نظر کنیم بلکه ممکن است در جاهایی کاستی هایی در انتخاب روش ها وجود داشته باشد که ما باید بعضی از روش های خود را اصلاح کنیم.

وی ادامه داد: آنچه در رسانه های بیگانه تاکید می شود، به بن رسیدن جمهوری اسلامی است؛ باید مراقب باشیم که به این موضوع دامن نزنیم بلکه باید در پی اصلاح امور باشیم.

مطهری گفت: ما به اصلاحات مختلفی نیاز داریم؛ در حوزه اقتصادی، نیازمند اصلاح ساختار اقتصاد هستیم. اقتصاد ما چهار بخش دارد؛ یکی دولت، دیگری بخش خصوصی و بخش دیگر، نظامیان و دیگری، نهادهای حکومتی. طبعا نقش بخش خصوصی ما کوچک است که این مانعی برای پیشرفت اقتصادی ما محسوب می شود.

وی ادامه داد: اخیرا رهبر انقلاب توصیه کرده اند که نهادهای نظامی، از بنگاه های اقتصادی غیر مرتبط بیرون بیایند و وزیر دفاع هم این موضوع را اعلام کرد. این نشان می دهد که احساس اصلاح امروز وجود دارد.

مطهری در ادامه با اشاره به بزرگ بودن نهادها و بنیادهای اقتصادی حکومتی و زیر مجموعه رهبری، بر بازنگری این مجموعه ها تاکید کرد.

وی افزود: علت اینکه ما در ورود به بازار قطر و روسیه، بحران هایی برای این ها به وجود آمده بود و موفق نبودیم، کوچک بودن بخش خصوصی بود که نمی توانستند با کشورهایی مانند ترکیه رقابت کنند و ترکیه به سرعت بازار قطر و روسیه را تصاحب کرد. بخش خصوصی ما کوچک است و فعال نیست و رقابت به معنای واقعی در آن وجود ندارد.

وی با اشاره به اصلاحات سیاسی گفت: برای اصلاحات سیاسی باید به احزاب میدان داد. احزاب، اتاق فکر برای جامعه هستند و مردم را در زمان انتخابات هدایت می کنند و باعث می شوند که افراد حراف و فریبکار، نتوانند مردم را فریب دهند. باید میدان را برای کار احزاب باز کرد.

مطهری با اشاره به حق اعتراض مردم اظهار داشت: باید حق اعتراض را به رسمیت بشناسیم؛ خوشبختانه در اتفاق های اخیر در توسعه سیاسی یک گام به جلو برداشتیم و همه قبول داشتند که باید حق اعتراض را به رسمیت شناخت و هر اعتراضی را نباید به معنی براندازی و مخالفت با ولایت فقیه تلقی کرد.

نماینده مجلس گفت: شهید مطهری مطرح می کردند که خطرهایی مانند تقسیم غنائم و جنگ قدرت میان مسئولین، نهضت را تهدید می کند. متاسفانه جنگ قدرت را می توانیم  امروز در مبارزات انتخابات، املاک نجومی و حقوق های نجومی مشاهده کنیم که در بعضی موارد این مسایل بزرگنمایی می‌شود.

وی افزود: متاسفانه سطح فکر ما نسبت به اوایل انقلاب پایین آمده است. امام خمینی به خاطر شخصیت عرفانی خود توانستند این روحیه را به مردم ارائه بدهند اما بعد از ایشان این روحیه میان مردم از بین رفته و مردم به دنبال منافع خود هستند.

مطهری تصریح کرد: همه از هم طلبکار هستیم. از یکدیگر می پرسند که فیش های حقوقی یکدیگر چقدر است اما در اوایل انقلاب کسی به این موارد توجهی نداشت.


منبع : مهر

برچسب ها : #مطهری #اسلامی #کار #انقلاب #اصلاح #اشاره #جمهوری #افزود #اقتصادی #تاکید #اعتراض #خصوصی #اجرایی #اصلاحات #نماینده #هستیم #ادامه #جمهور #داریم #اینکه #احزاب #امروز #سیاسی #خیابان #بازار #دیگری #نهادهای #حکومتی #مجموعه #رقابت #نجومی #متاسفانه #موارد #اوایل #یکدیگر #روحیه #رسمیت #انتخابات #مانند #توانستند #ترکیه #اقتصاد #میدان #روسیه #آمریکا #اظهار #شورای #بندند #نباید #کسانی #گزارش #کربلا #کنگره #سالاری #گریزی #صحرای #زمینه #نداریم #آرمان #ندارد #نیازمند #باشیم #تحریم #داشتند #دنبال #مسائل #تصریح #بینیم #موضوع

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رئیس جمهور وقتی تحت فشار قرار می گیرد گریزی به صحرای کربلا می زند


X https://sport45.site/