تاریخ انتشار : شنبه 12 اسفند 1396 - ساعت : 09:00

کد مطلب: 231328 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در سایه اقدامات ترامپ؛

سهام آسیایی در معاملات روز جمعه به شدت سقوط کردند

مازندمجلس: پس از این که رییس‌جمهور آمریکا اعلام کرد تعرفه‌های سنگینی بر واردات فولاد و آلومینیوم وضع خواهد کرد، وحشت از به راه افتادن جنگ تجاری در جهان باعث شد تا سهام آسیایی به شدت سقوط کنند.

مازندمجلس:به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز جمعه پس از این که رییس‌جمهور آمریکا اعلام کرد تعرفه‌های سنگینی بر واردات فولاد و آلومینیوم وضع خواهد کرد، وحشت از به راه افتادن جنگ تجاری در جهان باعث شد تا سهام آسیایی روند افت بازارهای وال‌استریت را ادامه دهند.

ترامپ گفت که هفته آینده تعرفه‌های ۲۵ درصدی بر واردات فولاد و ۱۰ درصدی بر واردات آلومینیوم، رسما اعلام خواهد شد. این اظهارات باعث به وجود آمدن موجی از نگرانی اقدامات تلافی‌جویانه شرکای بزرگ تجاری آمریکا، مثل چین، اروپا و کانادای همسایه و آسیب دیدن اقتصاد جهانی شد.

رابرت کارنل، رییس تحقیقات آسیا اقیانوسیه در شرکت آی‌ان‌جی در سنگاپور، گفت: با این اقدام ترامپ که تعرفه‌های سنگینی بر واردات فولاد و آلومینیوم وضع کرد، جهان روی لبه پرتگاه جنگ تجاری قرار گرفت. منحنی‌های سود را فراموش کنید؛ رکود اقتصادی از اینجا آغاز می‌شود. تجارت تنها چیزی است که اقتصاددانان همگی با آن موافق هستند؛ هرچه بیشتر بهتر.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارجِ ژاپنِ ام‌اس‌سی‌آی ۱.۱ درصد سقوط کرد که بیشترین تاثیر را از سقوط سهام کره جنوبی گرفته بود، درحالیکه نیکی ژاپن با سقوط شدید ۲.۹ درصدی همراه بود.

این هفته این دو شاخص به ترتیب ۲.۳ و ۳.۶ درصد افت کرده‌اند.


منبع : مهر

برچسب ها : #واردات #تجاری #فولاد #آلومینیوم #تعرفه‌های #درصدی #اقیانوسیه #ترامپ #اقدامات #آمریکا #اعلام #سنگینی #آسیایی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سهام آسیایی در معاملات روز جمعه به شدت سقوط کردند


X https://sport45.site/