0

تاریخ انتشار : یکشنبه 13 اسفند 1396 - ساعت : 23:22

کد مطلب: 231707 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اعزام هزار تفنگدار دریایی آمریکا به منطقه

مازندمجلس: یک رسانه صهیونیستی از اعزام هزار تفنگدار آمریکایی به پایگاه راهبردی «التنف» در نزدیکی مرز سوریه و عراق، خبر داد.

مازندمجلس: آمریکا گروهی از تفنگداران دریایی خود را برای تقویت پایگاه نظامی این کشور در «التنف» که فرماندهی گذرگاه مرزی سوریه، عراق و اردن را برعهده دارد، اعزام کرده است.
به نوشته وبگاه «دبکا فایل» برخی منابع آمریکایی، اعلام کردند که تعداد این نیروها هزار نفر است.
دبکا فایل به نقل از منابع نظامی خود نوشت که نیروهای روسیه، ایران و سوریه چند ماه است برای بیرون راندن نیروهای آمریکایی از این بخش راهبردی در شرق سوریه در تلاش هستند.
این در حالی است که گفته می‌شود آمریکا «پناهگاهی امن» برای تروریست‌ها در التنف سوریه ایجاد کرده است.
«آلکساندر فومین» معاون وزیر دفاع روسیه در این زمینه گفته است که نیروهای عملیات ویژه و دیگر یگان‌های نظامی آمریکا در ایجاد یک پناهگاه امن برای تروریست‌ها در پایگاه «التنف» مشارکت دارند.
بنابر این گزارش، این مقام ارشد نظامی روسیه تاکید کرد که آمریکا از منطقه‌ای که پایگاه التنف در آن واقع شده به عنوان پوششی برای تروریست‌ها استفاده می‌کند.
وی در این رابطه گفت: «ما نگران اوضاع در محدوده امنیتی ۵۵ کیلومتری اطراف التنف هستیم. این منطقه در مرز با عراق در غرب سوریه واقع شده، مکانی که یک پناهگاه امن برای تروریست‌ها ایجاد کرده و آنها در حال تجهیز مجدد و تدارک یورش‌های بعدی هستند.»
فومین ادامه داد که تمام این اقدامات تحت رهبری نیروهای ویژه و دیگر یگان‌های نظامی آمریکا انجام می‌گیرد.منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آمریکا #سوریه #التنف #نظامی #تروریست‌ها #نیروهای #روسیه #پایگاه #ایجاد #پناهگاه #یگان‌های #فومین #گزارش #دریایی #منطقه #اعزام #منابع #آمریکایی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اعزام هزار تفنگدار دریایی آمریکا به منطقه