محدودیت ثبت سفارش با دلار آمریکا برای کاهش تنش‌ در بازار ارز است

تاریخ انتشار : دوشنبه 14 اسفند 1396 - ساعت : 11:00

کد مطلب: 231708 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران :

محدودیت ثبت سفارش با دلار آمریکا برای کاهش تنش‌ در بازار ارز است

مازندمجلس: رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: ایجاد محدودیت در ثبت سفارش با دلار آمریکا به منظور کاهش تنش‌ها در بازار ارز صورت گرفته است.

مازندمجلس:عدنان موسی‌پور در مورد ممنوعیت ثبت سفارش با دلار آمریکا، گفت: ایجاد محدودیت در ثبت سفارش واردات با دلار به منظور کاهش تنش‌ها در بازار ارز صورت گرفته است. 

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران افزود: این امر باعث افزایش هزینه‌های مبادلاتی برخی کالاها که ضرورتا باید با دلار مبادله شوند، خواهد شد، هر چند ذکر شده که این سیاست‌ مشمول ثبت سفارش‌های قبلی نمی‌شود، لیکن تجار خود راسا اقدام به افزایش قیمت‌ خواهند کرد و تاثیر آن را حتی برای ثبت سفارش‌های قبلی نیز شاهد خواهیم بود. 

موسی‌پور اظهار داشت: این سیاست با افزایش هزینه واردات کالاها، هزینه تولید را افزایش داده و از آن طریق با افزایش قیمت کالاها و تورم داخلی، قدرت رقابت صادرکنندگان را کاهش خواهد داد و برای این امر باید تا زمانی که معاملات تجاری به صورت کامل با یورو انجام شود، هزینه بپردازیم.

ب


منبع : فارس

برچسب ها : #افزایش #سفارش #کالاها #هزینه #واردات #سفارش‌های #بازرگانی #بازار #گفت‌وگو #صادرات #محدودیت #آمریکا #کمیسیون #موسی‌پور

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : محدودیت ثبت سفارش با دلار آمریکا برای کاهش تنش‌ در بازار ارز است