تاریخ انتشار : دوشنبه 14 اسفند 1396 - ساعت : 07:30

کد مطلب: 231729 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اتهام‌پراکنی تازه کاخ سفید علیه ایران و روسیه

مازندمجلس: کاخ سفید در بیانیه‌ای بامداد دوشنبه (14 اسفند/ سوم مارس) روسیه را به نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره سوریه متهم کرد.

مازندمجلس: کاخ سفید در بیانیه‌ای بامداد دوشنبه (14 اسفند/ سوم مارس) روسیه را به نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره سوریه متهم کرد. 
به گزارش نامه نیوز یبانیه کاخ سفید بدون ارائه هیچ مستنداتی، دولت «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه را به حمله به مردم در منطقه غوطه شرقی متهم کرده و آن را محکوم کرده است.
در این بیانیه آمده است: «ایالات متحده، عملیات نظامی ادامه‌دار رژیم سوریه با حمایت ایران و روسیه علیه مردم غوطه شرقی را محکوم می‌کند. روسیه، بعد از تأخیرهای مکرر در تصویب قطعنامه شماره 2401 شورای امنیت که خواستار برقراری آتش‌بس 30 روزه در سراسر سوریه بود، راه نادیده گرفتن مفاد آن و کشتن شهروندان سوریه زیر پوشش دروغین عملیات‌های مقابله با تروریسم را در پیش گرفته است.»
شورای امنیت سازمان ملل متحد، یک‌شنبه گذشته (6 اسفند/25 فوریه)، پس از سه روز مذاکرات فشرده، قطعنامه 2401 برای اجراء آتش‌بس 30 روزه در غوطه شرقی سوریه را به تصویب رساند.
واشنگتن در این بیانیه از «دنیای متمدن» خواسته استفاده دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی را تحمل نکنند. 
کاخ سفید از دولت بشار اسد و «حامیانش در تهران و مسکو» خواسته به مفاد قطعنامه 2401 پایبند باشند، خصوصومت‌ها در غوطه شرقی و در حومه آن را ترک کنند و اجازه رساندن کمک‌های بشردوستانه به شهروندان این منطقه را صادر کنند. 
بیانیه کاخ سفید ساعاتی بعد از آن صادر شد که «بشار اسد» پس از دیدار با «حسین جابر انصاری»، دستیار ویژه وزیر خارجه ایران در امور سیاسی اعلام کرد که ائتلاف به اصلاح ضد داعش به رهبری آمریکا عملا به نیروهای هوایی داعش تبدیل شده است.
رئیس جمهور سوریه گفت: تهاجم رسانه‎ای و سیاسی علیه سوریه تحت عناوین انسانی با هدف اصلی حمایت از تروریسم و تروریست‎ها پس از حملات پیاپی علیه آنها، انجام می‌‏گیرد.
اسد تاکید کرد که بیشتر ساکنان غوطه شرقی ریف دمشق خواستار رهایی از محاصره تروریست به آغوش دولت هستند و از همین روی، عملیات ضد تروریستی همزمان با ایجاد گذرگاه‎های امن به مناطق تحت کنترل دولت سوریه، ادامه خواهد داشت.
او با بیان اینکه تناقضی بین آتش بس و عملیات ضد تروریستی وجود ندارد، گفت: عملیات غوطه شرقی دمشق ادامه جنگ علیه تروریسم است.
اسد گفت: موضوع حملات شیمیایی به فرهنگنامه جعلی و قاموس دروغین غربی تبدیل شده است و تنها ابزاری است که غرب با آن برای توجیه حملات خود به ارتش سوریه استفاده می کند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #سوریه #عملیات #قطعنامه #روسیه #تروریسم #حملات #شورای #امنیت #استفاده #خواسته #ادامه #سیاسی #تبدیل #تروریستی #شیمیایی #خواستار #محکوم #منطقه #اسفند #بیانیه #حمایت #شهروندان #آتش‌بس #تصویب #دروغین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اتهام‌پراکنی تازه کاخ سفید علیه ایران و روسیه