تاریخ انتشار : دوشنبه 14 اسفند 1396 - ساعت : 08:25

کد مطلب: 231738 چاپ به اشتراگ گذاشتن

السیسی در دیدار با ولیعهد سعودی: مصر اجازه نخواهد داد امنیت خلیج فارس خدشه‌دار شود

مازندمجلس: رئیس‌جمهوری مصر در جریان دیدار با ولیعهد عربستان سعودی، گفت که امنیت خلیج‌فارس بخش جدایی‌ناپذیر امنیت ملی مصر به شمار می‌رود و قاهره اجازه نخواهد داد که امنیت این منطقه خدشه‌دار شود.

مازندمجلس:  «محمد بن‌سلمان» ولیعهد عربستان سعودی، عصر یکشنبه وارد مصر شد و در فرودگاه بین‌المللی قاهره، مورد استقبال رسمی «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهوری این کشور قرار گرفت.
به گزارش نامه نیوز ؛ السیسی در دیدار با ولیعهد سعودی، گفت: «امنیت خلیج‌فارس بخش جدایی‌ناپذیر امنیت ملی مصر محسوب می‌شود و مصر اجازه نخواهد داد امنیت این منطقه خدشه‌دار شود و این کشور در برابر هرگونه تهدیدی ایستادگی خواهد کرد.»
عبدالفتاح السیسی و محمد بن‌سلمان در این دیدار، بر ادامه تلاش‌ها برای مقابله با دخالت‌های منطقه‌ای و ایجاد تفرقه و تقسیم منطقه تاکید کردند.
 
طرفین همچنین بر ضرورت وحدت برای رویارویی با خطرات و چالش‌های فراروی منطقه و به‌ویژه موضوع تروریسم و کشورهای حامی آن تاکید کردند.
رئیس‌جمهوری مصر و ولیعهد سعودی خاطرنشان کردند که راه‌حل‌های سیاسی برای بحران‌های منطقه، باید متضمن پایان دادن به مشکلات انسانی و حفظ حاکمیت کشورها باشد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #السیسی #منطقه #سعودی #امنیت #ولیعهد #دیدار #رئیس‌جمهوری #عبدالفتاح #تاکید #بن‌سلمان #نخواهد #خدشه‌دار #اجازه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : السیسی در دیدار با ولیعهد سعودی: مصر اجازه نخواهد داد امنیت خلیج فارس خدشه‌دار شود