0

تاریخ انتشار : دوشنبه 14 اسفند 1396 - ساعت : 08:45

کد مطلب: 231739 چاپ به اشتراگ گذاشتن

چین بودجه نظامی خود را ۸ درصد افزایش داد

مازندمجلس: پکن در ادامه تغییرات بزرگی چون رفع محدودیت بازه زمانی ریاست جمهوری و افزایش رشد اقتصادی، بودجه نظامی این کشور را نیز ۸ درصد افزایش داد.

مازندمجلس:  چین بودجه نظامی سال میلادی ۲۰۱۸ را مبلغ ۱۷۵ میلیارد دلار اعلام کرد که در مقایسه با سال میلادی گذشته، افزایش ۸ درصدی به خود دیده است – اقدامی که نشان از عزم پکن برای به‌روزرسانی تجهیزات نظامی همزمان با افزایش دغدغه‌های امنیتی کشور دارد.
به گزارش نامه نیوز گفتنی است تغییرات بودجه نظامی چین از سوی دیگر قدرت‌های جهانی با دقت دنبال می‌شود تا شاید برآورد نسبتاً مشخصی از مقاصد راهبردی این کشور همزمان با توسعه توانمندی‌های نظامی آن همچون ارتقاء جت‌های رادارگریز، ناوهای ‌هواپیمابر و موشک‌های ضدماهواره ارائه شود.
افزایش بودجه نظامی درحالی اعلام شد که چین رسیدن به رشد ۵.۶ درصدی اقتصادی را نیز از اهداف سال میلادی جاری عنوان کرده است.
گفتنی است همه تغییرات پیش‌رو درحالی ارائه می‌شود که کنگره ملی خلق چین قرار است با لغو محدودیت زمانی دوره ریاست جمهوری، اختیارات «شی جینپینگ» رئیس جمهوری این کشور را افزایش دهد- اقدامی که جایگاه شی به عنوان قدرتمندترین رهبر چین بعد از «مائو تسه تونگ» را تثبیت می‌کند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #نظامی #افزایش #بودجه #میلادی #درحالی #ارائه #جمهوری #تغییرات #عنوان #اقدامی #اعلام #درصدی #همزمان #گفتنی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : چین بودجه نظامی خود را ۸ درصد افزایش داد