تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 اسفند 1396 - ساعت : 12:58

کد مطلب: 232230 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو جبهه پایداری: چرا روحانی خودش را سخنگوی مردم می‎داند؟ برود در حوزه کشاورزی و صنعت حرف بزند!

مازندمجلس: ساعتی پس از آنکه حسن روحانی در جلسه امروز هیات دولت گفت که «برخی فکر می‌کنند سخنگوی مردم هستند و دولت صرفاً باید پاسخگو باشد»؛ یکی از نمایندگان عضو جبهه پایداری به او پاسخ داد و گفت: رئیس جمهور از کارهای اساسی فاصله گرفته و در امور غیرمرتبط اظهار نظر می‎کند.

مازندمجلس: حجت الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مشهد که در روزهای گذشته به شدت پیگیر طرح سوال از رئیس جمهور بود، در تذکری در پایان جلسه امروز مجلس گفت: اگر قانونی در مجلس مصوب شود و بعد از تایید شورای نگهبان در روزنامه چاپ شود بعد از 15 روز باید اجرا شود. اما در حوزه امر به معروف و نهی از منکر قانونی داریم که با بی تفاوتی و بی تکلیفی دستگاه های اجرایی علی الخصوص نسبت به دستورات رئیس جمهور معطل نگه داشته شده است.
به گزارش نامه نیوز وی افزود: علی رغم همه مشکلات در تصویب این قانون که در شورای حل اختلاف میان قوا، حق را به مجلس دادند چرا دولت از اجرا استنکاف می کند؟این نماینده اصولگرای مجلس در ادامه خطاب به علی مطهری که ریاست جلسه را بر عهده داشت، گفت: جنابعالی تذکر ویژه‎ای به دولت بدهید تا این قانون اجرا شود. پدر شما هم حیاط جامعه را در امر به معروف و نهی از منکر می‎دانست.
پژمانفر بی آنکه نامی از رئیس جمهور ببرد، گفت: برخی حرف نابجا در جامعه که می گویند «اگر بناست کسی سخنگوی مردم باشد، رئیس جمهور می‎تواند سخنگو باشد و نه کس دیگری». این معنایش این است که رئیس جمهور از کارهای اساسی فاصله گرفته و در امور غیرمرتبط اظهار نظر می کند. تذکر بدهید که هر کس در حوزه خودش حرف بزند، رئیس جمهور در مقام رئیس جمهور در امور اجرایی صنعت و کشاورزی حرف بزند. 
علی مطهری در پاسخ به او بی آنکه به بخش آخر تذکرش توجهی کند، گفت: در مورد قانون امر به معروف، حرفتان درست است و متاسفانه همه دولت ها وظیفه ای برای خودشان قائل نیستند و این کار مستلزم اعمال قانون است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #جمهور #قانون #معروف #مطهری #بدهید #صنعت #جامعه #اجرایی #شورای #کشاورزی #پژمانفر #نماینده #قانونی #سخنگوی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : عضو جبهه پایداری: چرا روحانی خودش را سخنگوی مردم می‎داند؟ برود در حوزه کشاورزی و صنعت حرف بزند!


X https://sport45.site/