مذاکرات گمرکی ایران و روسیه نهایی شد/ایجاد مراکز  تجاری مشترک

تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 اسفند 1396 - ساعت : 15:00

کد مطلب: 232423 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در کمیسیون مشترک دو کشور؛

مذاکرات گمرکی ایران و روسیه نهایی شد/ایجاد مراکز تجاری مشترک

مازندمجلس: مذاکرات کار گروه صنعت معدن و تجارت و گمرک کمیسیون مشترک ایران و روسیه در حوزه امور گمرکی و تجاری به جمع بندی رسید.

مازندمجلس: با توجه به نتایج حاصله از چهارمین کار گروه همکاری صنعتی و تجاری دو کشور که در آبان ماه در سال جاری در آستاراخان روسیه تشکیل شده بود ، طرفین بر اجرای پروژه های مشترک تاکید کردند و همچنین تفاهم شد پنجمین نشست در آبان ماه سال آینده (اکتبر ۲۰۱۸) در تهران برگزار شود.

طرفین آمادگی خود را برای ایجاد مراکز تجاری و فروش و بازار یابی در شهرهای یکدیگر اعلام کردند.  طرف روسی مسئله امکان تخصص فضای مناسب را برای ایجاد مرکز تجاری در شهر مسکو بررسی خواهد کرد.

به منظور تسهیل در استفاده از پروتکل سبز گمرکی طرفین توافق کردند فهرست اشخاص دارای ریسک پایین تخلفات گمرکی را دراختیار یکدیگر قرار دهند. 
همچنین به منظور پیگیری و تسهیل در امور گمرکی و به پیشنهاد گمرک ایران در خصوص اعزام رایزن گمرکی به روسیه، طرف روسی این در خواست را بررسی و در اولین فرصت ممکن مراتب را اعلام می کند.

مسئولیت کمیته صنعت معدن و تجارت و گمرک  چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و روسیه بر عهده مهندس کاخکی مدیرکل دفتر همکاری های بین الملل گمرک ایران بوده است.

مدیرکل دفتر همکاری های بین الملل گمرک‌ کشورمان که همراه دکتر کرباسیان و هیئت همراه جهت شرکت در اجلاس چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک در روسیه بسر می برد در حاشیه این اجلاس با مقامات گمرک روسیه دیدار کرد، در این دیدار ضمن طرح مشکلات صادرکنندگان سیمان بر ادامه همکاری های مشترک تاکید شد که با توجه به اهمیت حل سزیع مشکلات گمرکی تقاضای پذیرش رایزن امور گمرکی در روسیه مطرح و مورد موافقت گمرک روسیه جهت طرح در سند پایانی قرار گرفت.

افزون بر این، به منظور سهولت در استفاده از تسهیلات کریدور سبز مقرر شد طرفین فهرست اشخاص دارای ریسک پایین در تخلفات گمرکی را تبادل کنند. 
شایان ذکر است  موانع فنی تبادل اطلاعات از طریق ویدئو کنفرانس و تشکیل گروه مجازی فیمابین گمرک ایران و گروه روسیه با همکاری دفاتر فناوری اطلاعات طرفین و پژوهشکده کاربردی دانشگاه تهران بر طرف و آزمایش تبادل اطلاعات با موفقیت به اتمام رسیده است.


منبع : مهر

برچسب ها : #روسیه #گمرکی #مشترک #طرفین #همکاری #تجاری #اجلاس #اطلاعات #کمیسیون #تبادل #منظور #ایجاد #الملل #مدیرکل #تشکیل #همراه #رایزن #دیدار #زن #مراکز #مشکلات #تخلفات #پایین #بررسی #اعلام #یکدیگر #تهران #تاکید #تسهیل #دارای #اشخاص #فهرست #استفاده #همچنین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مذاکرات گمرکی ایران و روسیه نهایی شد/ایجاد مراکز تجاری مشترک


X https://sport45.site/