تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 اسفند 1396 - ساعت : 16:38

کد مطلب: 232447 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرمانده ارتش لبنان: آماده پاسخگویی به هر تجاوز اسرائیل هستیم

مازندمجلس: فرمانده ارتش لبنان تأکید کرد، این کشور برای پاسخگویی به هر تجاوزی از سوی رژیم صهیونیستی، آماده است.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز  «ژوزف عون» فرمانده ارتش لبنان در اظهاراتی اعلام  کرد که هم‌اکنون دو چالش برای ارتش در جنوب (لبنان) وجود دارد: خطر نفوذ تروریست‌ها از سمت سوریه و تهدیدات اسرائیلی.
بر اساس گزارش وبگاه «النهار»، وی در ادامه به تصمیم رژیم صهیونیستی برای ساخت دیوار حائل پرداخت و گفت: شورای عالی دفاع بر دفاع از اراضی و مرزهای زمینی و دریایی دفاع کرده است (جزئیات بیشتر).
ژوزف عون به بحث انتخابات لبنان نیز که قرار است در 16 اردیبهشت‌ماه سال آینده (1397) برگزار شود، هم پرداخت و گفت: ارتش یا دیگر ارگان‌های نظامی ابدا در امور سیاسی و انتخاباتی شرکت نمی‌کنند و این به معنای حمایت عملی از انتخابات  است.
مقدمات ساخت دیوار یاد شده در منطقه «رأس‌الناقوره» (در منطقه مرزی لبنان و فلسطین اشغالی) طی چند هفته اخیر آغاز شده و چند سال به طول خواهد انجامید. قرار است ارتفاع این دیوار 10 متر باشد و حتی در برخی مناطق به ویژه مناطق نزدیک به شهرک‌های اسرائیلی به بیش از 10 متر برسد.
رژیم صهیونیستی مدعی شده هدف از ساخت این دیوار آن است که مانعی در برابر گردان «رضوان» حزب الله باشد، گردانی که به گفته تل‌آویو شامل دهها مبارز آموزش‌دیده برای نفوذ به فلسطین اشغالی و شهرک‌های صهیونیستی است
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #لبنان #دیوار #صهیونیستی #اشغالی #مناطق #فلسطین #شهرک‌های #پرداخت #اسرائیلی #فرمانده #گزارش #منطقه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فرمانده ارتش لبنان: آماده پاسخگویی به هر تجاوز اسرائیل هستیم