تاریخ انتشار : جمعه 18 اسفند 1396 - ساعت : 20:49

کد مطلب: 232584 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شمخانی از نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور بازديد كرد

مازندمجلس: نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر امروز(جمعه) با حضور در سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشوردر تهران از غرفه‌های مختلف این نمایشگاه بازدید و با دست‌اندرکاران صنایع روستایی و عشایری دیدار و گفت‌وگو کرد.

مازندمجلس: دریابان شمخانی در جریان این بازدید در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگاران؛روستاها و بخش‌های عشایری کشور را هسته اولیه تولید محصولات کشاورزی و دامی کشور عنوان کرد و افزود:توزیع متوازن منابع  در برنامه‌های پنج ساله کشور باید با هدف فاصله گرفتن از تمرکزگرایی در شهرهای بزرگ و حرکت به سمت ایجاد و توسعه شهرها و روستاهای مقاوم و کارآفرین متحول شود.
به گزارش نامه نيوز،  شمخانی در جریان این بازدید روستاها و گروه‌های عشایری کشور را هسته اولیه تولید محصولات کشاورزی و دامی کشور برشمرد و اظهار کرد: فاصله گرفتن از تمرکزگرایی  و حرکت به سمت ایجاد و توسعه شهرها و روستاهای مقاوم و کارآفرین می‌تواند به عنوان پیشران اصلی اقتصاد مقاومتی عرصه تولید کشور را از انفعال خارج کند.
وی نهادینه شدن فرهنگ تولید و خوداتکایی در جوامع روستایی و عشایری را  ارزشی والا ونیازمند پاسداشت و حمایت عنوان کرد و افزود:آمارهای جهانی نشان می‌دهد در کشورهایی که سرمایه‌گذاری مناسبی در بخش صنایع تبدیلی در حاشیه مراکز تولیدی در شهرهای کوچک و روستاها انجام گردیده ،روند مهاجرت از روستا به شهرهای بزرگ بشدت کاهش یافته است.
شمخانی با اشاره به ضرورت بازگشت ارزش افزوده مربوط به فرآوری محصولات کشاورزی و دامی به چرخه تولید روستایی اظهار کرد: حفظ و ارتقای ظرفیت‌های تولیدی در روستاها و اقتصادی کردن این روند نیازمند افزایش سرمایه‌گذاری در صنایع تبدیلی روستایی، افزایش سطح آموزش سرمایه انسانی و توسعه زیر ساختهای اصلی ارتباطی و حمل و نقل در بخشهای مختلف کشاورزی،دامپروری و صنایع روستایی در حاشیه شهرهای کوچک و روستاهاست.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #تولید #شمخانی #شهرهای #روستایی #کشاورزی #توسعه #روستاها #صنایع #عنوان #محصولات #عشایری #تولیدی #اظهار #افزایش #حاشیه #کارآفرین #سرمایه‌گذاری #تبدیلی #ایجاد #اولیه #بازدید #جریان #افزود #فاصله #روستاهای #شهرها #گرفتن #مقاوم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شمخانی از نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور بازديد كرد


X https://sport45.site/