تاریخ انتشار : شنبه 19 اسفند 1396 - ساعت : 15:35

کد مطلب: 232761 چاپ به اشتراگ گذاشتن

یوسف نژاد در تشریح نشست امروز کمیسیون تلفیق:

دولت باید بودجه سازمان منطقه آزاد و ویژه اقتصادی را تصویب کند

مازندمجلس: سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس، گفت: دولت باید بودجه تلفیقی سازمان منطقه آزاد و ویژه اقتصادی را به پیشنهاد وزیر امور اقتصاد و دارایی تا پایان تیرماه تصویب کند.

مازندمجلس:به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست صبح امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ گفت: کمیسیون در این نشست ۱۰ مورد از ایراداتی که مجدداً توسط شورای نگهبان بر مصوبات صحن علنی مجلس گرفته شده بود، را بررسی کرد که این پیشنهادات برای چاپ و بحث در صحن علنی در اختیار هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایرادات مطرح شده توسط شورای نگهبان عموماً موارد قبلی بود که توسط صحن علنی مجلس اصلاح شده بود، افزود: یکی از ایرادات درباره بودجه سازمان منطقه آزاد و ویژه اقتصادی بود که در این مورد کمیسیون مصوب کرد که دولت مکلف است بودجه تلفیقی سازمان منطقه آزاد و ویژه اقتصادی را به پیشنهاد وزیر امور اقتصاد و دارایی تا پایان تیرماه تصویب و نسخه ای از آن را به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ارسال کند.

تعیین تکلیف سهم کمتر از ۵۰ درصدی سهام دولت در شرکت ها

وی ادامه داد: همچنین دولت مکلف است سهم سهام خود در شرکت هایی که سهم سهام دولت در آن کمتر از ۵۰ درصد است را به ردیف خاصی واریز کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم بااشاره به یکی دیگر از ایرادات شورای نگهبان ادامه داد: ایراد بعدی مربوط به تبصره ۴ و تسهیلاتی بوده که از صندوق توسعه ملی برداشت می شود که بدین منظور برخی از قسمت های قبلی مصوبه گذشته حذف و نظر شورای نگهبان تامین شد.

یوسف نژاد یادآور شد: ایراد بعدی شورای نگهبان بند (و) تبصره ۴ بود که واژه هایی همانند سیل زده، عشایری و کم فشار در مصارف تعیین شده که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده، وجود نداشت، لذا کمیسیون این بخش را حذف کرد و آنچه که در حکم رهبری بود جایگزین شد.

وی با بیان اینکه ایراد دیگر شورای نگهبان به تبصره ۱۲ لایحه بودجه بود، افزود: شورای نگهبان این تبصره را مغایر با اصل ۵۲ قانون اساسی عنوان کرده بود که این مصوبه نیز حذف شد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایراد دیگر شورای نگهبان مربوط به تبصره ۱۴ بود، تصریح کرد: در این تبصره نظر شورای نگهبان این بود که بخش مربوط به دریافتی ناشی از صادرات محصولات نفتی اصلاح شود که این بخش نیز اصلاح شده و نظر شورای نگهبان اعمال شد که در ستون دریافتی ها و منابع عبارت "دریافتی های حاصل از فروش داخلی فرآورده های نفتی و دریافت حاصل از صادرات فرآورده های نفتی" حذف شد.

وی افزود: در تبصره ۱۷، شورای نگهبان ایرادی وارد دانسته بود که به این ترتیب اصلاح شد که دولت مکلف است درآمد حاصل از اجرای ماده ۳۷ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ۲ مندرج در ردیف خاصی از طریق ردیف های هزینه ای به صورت صددرصد تخصیص یافته اعمال شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاح دیگر مربوط به تبصره ۲۰ لایحه بودجه بود، تصریح کرد: این بند مربوط به بودجه ریزی بر مبنای عملکرد بود که کمیسیون این بند را حذف کرد.


منبع : مهر

برچسب ها : #شورای #نگهبان #بودجه #شورای نگهبان #کمیسیون #تبصره #اسلامی #اصلاح #تلفیق #مربوط #ایراد #اینکه #قانون #دریافتی #افزود #اقتصادی #سخنگوی #ایرادات #منطقه #تصریح #فرآورده #صادرات #تصویب #اعمال #رهبری #ادامه #تعیین #نماینده #اشاره #امروز #مصوبه #لایحه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دولت باید بودجه سازمان منطقه آزاد و ویژه اقتصادی را تصویب کند


X https://sport45.site/