مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 229412 -تاریخ انتشار : سه شنبه 01 اسفند 1396 -ساعت : 13:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن

استقبال مردم غزه از سفیر قطر با پرتاب کفش

مازندمجلس: رسانه‌ها از حمله به سفیر قطر در غزه خبر داده و اعلام کردند، کارگران یکی از بیمارستان‌های غزه به سمت او کفش پرتاب کرده و پرچم کشورش را پایین کشیدند. این درحالی است که حماس از مواضع قطر و تلاش‌های سفیر این کشور برای کمک به غزه قدردانی کرد.
مازندمجلس: محمد العمادی، سفیر قطر در فلسطین در کنفرانس خبری که در آن برخی از مسؤولان وزارت بهداشت غزه نیز مشارکت داشتند، مورد حمله تعدادی از کارگران بیمارستان «الشفا» در غزه قرار گرفت.
جوانان فلسطینی پرچم قطر را از ساختمان این بیمارستان پایین کشیده و عکس‌های تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و پوسترهای روی کامیون‌های حامل کمک‌های این کشور را پاره کردند. آنان تلاش کردند خود را به العمادی برسانند، اما پلیس مانع شد.
برخی از کارگران در منطقه‌ای که سفیر قطر در آن حضور داشت، دلیل خشم کارگران مذکور را چنین عنوان کردند که العمادی از تشکیلات خودگردان فلسطین خواسته پرداخت حقوق آنها را به تاخیر اندازد و نیز از مسؤولان وزارت وابسته به جنبش حماس در غزه دفاع کرده است.
همچنین شاهدان عینی می‌گویند، مساله‌ دیگری که خشم کارگران بیمارستان را برانگیخته این است که العمادی اعلام کرده است کشورش بخشی از کمک‌های خود را به بیمارستان‌های نوار غزه اختصاص داده اما این کمک‌ها شامل حقوق کارگران شرکت‌های نظافتی این بیمارستان‌ نمی‌شود.
کارگران به دلیل عدم پرداخت حقوقشان از سوی بیمارستان‌هایی که توسط حماس در غزه اداره می‌شود، از هشت روز قبل اعتصاب کرده‌اند.
العمادی روز یکشنبه از رام‌الله وارد غزه شد تا کمک قطر را به این شهر برساند.
این در حالی است که حماس در بیانیه‌ای از مواضع قطر در قبال مساله فلسطین و کمک‌های مستمر این کشور به فلسطینیان به ویژه مردم غزه قدردانی کرد.
حماس در این بیانیه از تلاش‌های العمادی در راستای کاهش درد و رنج ساکنان غزه و تأمین نیازهایشان قدردانی کرد.
جنبش حماس در این بیانیه از همه حامیان فلسطین خواست به غزه در سایه بحران شدیدی که دچار آن است، کمک کنند.
به دنبال محاصره نوار غزه توسط اسرائیل از سال ۲۰۰۷، اوضاع اقتصادی و معیشتی در این شهر نابسامان شده و مردم در اوضاع دشواری به سر می‌برند.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کارگران - العمادی - فلسطین - کمک‌های - بیمارستان - بیانیه - اوضاع - قدردانی - پرداخت - مسؤولان - وزارت -

مطالب مرتبط با : استقبال مردم غزه از سفیر قطر با پرتاب کفش
نظر شما در مورد : استقبال مردم غزه از سفیر قطر با پرتاب کفش

*

*