تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اسفند 1396 - ساعت : 11:00

کد مطلب: 232904 چاپ به اشتراگ گذاشتن

قناتی اعلام کرد:

توضیحات وزارت صنعت در خصوص خودروهای هیبریدی

مازندمجلس: در خودروهای هیبریدی، نیازی به موتور احتراقی با حجم بالای۲۰۰۰ سی سی، وجود ندارد و با موتور با حجم کوچک نیز راندمان لازم را داشته و مسلماً در کاهش مصرف سوخت وآلایندگی تاثیر بسزایی دارند.

مازندمجلس:به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، امیرحسین قناتی، مدیرکل  صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت گفت:  بسته به نوع کاربری خودرو وهمچنین موضوع بهره‌گیری از این خودروها به لحاظ کاهش مصرف سوخت و یا کاهش آلایندگی، تعریف کاربری خودروی هیبریدی و برقی مشخص می‌شود.

وی افزود: خودروهای تمام هیبریدی(Full Hybrid) با سیستم(سری-موازی) که در آن پایه قوای محرکه ، موتور الکترکی بوده و موتور احتراقی تنها جهت شارژ باتری و کمک به توان خودرو در شیب بالا و یا تامین قدرت خودرو به صورت موازی وارد جریان می‌شود، در مقایسه با دیگر انواع هیبرید، می‌توانند جایگزین مناسبی جهت خودروی احتراق داخلی باشند.

قناتی گفت: در این خودروها نیازی به موتور احتراقی با حجم بالا(۲۰۰۰ سی سی و یا بالاتر) وجود ندارد و با موتور با حجم کوچک نیز راندمان لازم را داشته و مسلماً در کاهش مصرف سوخت وآلایندگی تاثیر بسزایی دارند.

وی افزود: خودروهای تمام الکتریکی با قابلیت اتصال شارژر(Plug in) با قابلیت پیمایش بالا، بهترین راهکار جهت کاهش آلودگی هوا و مصرف سوخت در مقایسه با خودروهای هیبریدی بوده که مسلما جهت بهره‌گیری مناسب  نیاز به ایجاد زیرساخت لازم(ایستگاه شارژ) را دارند.

این مقام مسئول در وزارت صنعت گفت: در مصوبه اخیر هیأت دولت در خصوص حقوق ورودی انواع خودروی سواری به کشور،این موضوع مد نظر قرار گرفته است.


منبع : مهر

برچسب ها : #موتور #هیبریدی #خودرو #خودروهای #وزارت #خودروی #قناتی #احتراقی #مقایسه #قابلیت #دارند #انواع #خودروها #کاربری #موضوع #بهره‌گیری #افزود #موازی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : توضیحات وزارت صنعت در خصوص خودروهای هیبریدی


X https://sport45.site/