تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اسفند 1396 - ساعت : 11:32

کد مطلب: 232930 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مایک پنس: دیدار ترامپ با اون چرخش 180 درجه‌ای در قبال کره شمالی نیست

مازندمجلس: معاون رئیس‌جمهور آمریکا اتهامات مطرح شده مبنی بر اینکه تصمیم دونالد ترامپ برای دیدار با کیم جونگ اون یک چرخش 180 درجه‌ای در سیاست آمریکا در قبال کره شمالی است، را رد کرد.

مازندمجلس:

به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد: دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون، رهبران آمریکا و کره شمالی به معنای تغییر در سیاست کشور در قبال پیونگ یانگ نیست.
وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: کره شمالی در حالی به میز مذاکرات می‌آید که آمریکا هیچگونه امتیازی به این کشور نداده است. سیاست ما همانند گذشته است.
همچنین دولت ترامپ اعلام کرده است که هیچگونه قصد و نیتی برای کاهش تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ ندارد. هم ژاپن و هم چین از این دیدار احتمالی استقبال کرده‌اند. دیداری که قرار است در ماه مه برگزار شود.
واشنگتن در گذشته هرگونه دیدار با رهبران کره شمالی را به دلیل نگرانی از "دادن مشروعیت" به حکومت این کشور رد کرده بود.
هم کیم جونگ اون و هم پدرش کیم جونگ ایل در گذشته تلاش کرده بودند که بتوانند با همتایان آمریکایی خود دیدار کنند.
با این حال دولت ترامپ اصرار دارد که سیاست این کشور علیه کره شمالی هیچ تغییری نکرده است.
هنوز مشخص نیست که مذاکرات تاریخی میان رهبران کره شمالی و آمریکا کجا برگزار شود اما کاخ سفید نمی‌خواهد که کیم جونگ اون از این مساله به عنوان یک پیروزی بهره ببرد.
بعید است که رهبر کره شمالی دعوت سفر به واشنگتن یا محل اقامت ترامپ در فلوریدا را قبول کند.
همچنین این احتمال وجود دارد که این دیدار در یک منطقه بی طرف مانند چین، ژاپن، کره‌ جنوبی و یا دفاتر سازمان ملل از جمله ژنو و نیویورک برگزار شود.
کریستوفر هیل، سفیر پیشین آمریکا در کره شمالی اعلام کرد: توصیه من این است که رئیس‌جمهور نباید به پیونگ یانگ برود و همچنین نباید ترامپ کیم جونگ اون را به واشنگتن دعوت کند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #شمالی #ترامپ #دیدار #آمریکا #اعلام #همچنین #واشنگتن #برگزار #گذشته #سیاست #رهبران #پیونگ #نباید #رئیس‌جمهور #مذاکرات #هیچگونه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مایک پنس: دیدار ترامپ با اون چرخش 180 درجه‌ای در قبال کره شمالی نیست


X https://sport45.site/