حذف مصوبه ممنوعیت اعمال جراحی به منظور پیشگیری دائمی از بارداری

تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اسفند 1396 - ساعت : 13:00

کد مطلب: 232950 چاپ به اشتراگ گذاشتن

از سوی مجلس صورت گرفت

حذف مصوبه ممنوعیت اعمال جراحی به منظور پیشگیری دائمی از بارداری

مازندمجلس: مجلس مصوبه خود مبنی بر ممنوعیت کلیه اعمال جراحی به منظور پیشگیری دائمی از بارداری را جهت تأمین نظر شورای نگهبان لغو کرد.

مازندمجلس:، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز یکشنبه (20 اسفند 96) به بررسی و رفع ایرادات شورای نگهبان نسبت به طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت پرداختند.

نمایندگان مجلس جهت رفع ایرادات این شورا ماده یک طرح و تبصره آن را که کلیه اعمال جراحی به منظور پیشگیری دائمی از بارداری را ممنوع و عدم رعایت آن توسط شاغلین حرف پزشکی را تخلف محسوب می‌کرد حذف کردند.

همچنین وکلای ملت جهت رفع دیگر ایراد شورای نگهبان به این طرح ماده 2 آن را نیز که درباره ممنوعیت هرگونه تبلیغ درباره پیشگیری از بارداری و کاهش فرزندآوری بود حذف کردند.

نمایندگان مجلس در ادامه با رأی موافق به حذف ماده 3 و 4 طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت، ماده 5 را نیز جهت تأمین نظر شورای نگهبان از این طرح حذف کردند.

ماده 5 عنوان می‌داشت که از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون عبارت «حداکثر تا 3 فرزند» در بند 2 و تبصره 3 ماده 9 قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت مصوب شهریور سال 70 و عبارت «حداکثر 3 فرزند» در بند 4 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون تنظیم خانواده و جمعیت و قانون اصلاح قانون تنظیم خانواده و جمعیت و تبصره 7 ماده 7 قانون تأمین خدمات درمانی، مستخدمین دولت نسخ می‌شود.


منبع : فارس

برچسب ها : #قانون #پیشگیری #جمعیت #شورای #نگهبان #تبصره #نمایندگان #بارداری #شورای نگهبان #تنظیم #خانواده #عبارت #حداکثر #فرزند #خدمات #تأمین #باروری #منظور #جراحی #اعمال #دائمی #ایرادات #ممنوعیت #افزایش #درباره

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : حذف مصوبه ممنوعیت اعمال جراحی به منظور پیشگیری دائمی از بارداری


X https://sport45.site/