راه‌های مواصلاتی مراغه و عجب شیر تناسبی با استانداردها ندارد/کارگران به دلیل نداشتن حامی پذیرای ظلم شده‌اند

تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اسفند 1396 - ساعت : 13:41

کد مطلب: 232980 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جلیلی شیشوانی در نطق میان دستور:

راه‌های مواصلاتی مراغه و عجب شیر تناسبی با استانداردها ندارد/کارگران به دلیل نداشتن حامی پذیرای ظلم شده‌اند

مازندمجلس: نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس گفت: راه‌های اصلی حوزه مراغه و عجب شیر تناسبی با استانداردها ندارد لذا باید نسبت به بازسازی و نوسازی جاده‌ای، ریلی و هوایی منطقه اقدام جدی انجام دهد.

مازندمجلس: به نقل از خانه ملت؛ علی جلیلی شیشوانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 20 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: مادامی که طبقه اجتماعی متوسط به پایین با فراوانی زیادی وجود دارد که من نیز عضوی از آن مجموعه هستم و تا زمانی که پیشرفت در عدالت اجتماعی متجلی نشده است، من آزاد نیستم و هیچ فرد دیگری آزاد نیست.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در زمان حضورم در مجلس شورای اسلامی به تمام اظهارات نمایندگان و وزراء در حمایت از رفع مشکلات به دقت گوش داده‌ام اما ذهن، اندیشه و نگرشم بی‌تغییر مانده است زیرا این اظهارات هر روز فاصله طبقاتی را گسترده‌تر می‌سازد، مردم جامعه را هر روز بیشتر از دیروز تحقیر می‌کند و فساد اجتماعی را به عنوان هنجار در بین مردم مرسوم می‌سازد.

وی ادامه داد: باید اذعان کرد که چنین موضوعی در تعارض با اصول دین مبین اسلام می‌باشد و روح آزادی را از انسانی است سلب می‌کند؛ برای استقرار دین و حکومت اسلامی حدود 300 هزار شهید نثار کرده‌ایم که باید حافظ خون شهدا و رهرو آنان باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اعلام می‌کنم که در تداوم با الگوهای غلط مدیریتی که در آن زندگی می‌کنم قرار دارم؛ اعتقاد به تغییر ساختار نظام اداری دارم اما اگر از مسیر ابزاری و سلیم علمی امکان‌پذیر باشد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی افزود: دوران نوجوانی‌ام از خاطرم می‌گذرد، تمام فرآیندهای کارگری و ستم را شاهد بوده و تمام مشقت‌ها و محرومیت‌های آن روزها را به نیک یاد دارم و از آن زمان تاکنون قلبم با طبقه کارگر بوده است، بعدها می‌توانستم راحت باشم ولی همدلی با ستم دیدگان را ترجیح داده‌ام.

جلیلی شیشوانی گفت: به مردان و زنان در کارخانجات و معادن می‌اندیشم که به دلیل نداشتن حامی پذیرای ظلم شده‌اند لذا از دولت می‌خواهم به فکر معیشت افراد محروم، جوانان و تحصیل‌کردگان مدرک به دست بیکار که از زندگی عادی محروم شده و خواسته خودشان را جامعه بیشتر کرده‌اند، تدبیر مناسب در تصمیم‌گیری داشته باشند.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار کرد: در کنار اقدامات انجام شده صنعتی، به بهبود وضعیت صنعتگران و تولیدکنندگان توجه کافی داشته باشند.

وی ادامه داد: آیا وزیر کشاورزی نمی‌داند که محصولات کشاورزی در کشور ارزش کمتری دارد و قیمت فروش آن به قیمت هزینه‌ای آن نمی‌ارزد؛ لذا وزیر باید هزینه کشاورزی را کمتر کرده و به صورت یکپارچه نسبت به آفت زدایی اقدام کنند تا کشاورزان بیشتر از این متضرر نشوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در کشورمان اکثر افراد ورزشکار هستند اما متاسفانه در انتخابات روسای فدراسیون‌ها آیین‌نامه انتخابات فدراسیون اجرایی نمی‌شود و به صورت سلیقه‌ای رفتار می‌شود که به نفع نخبگان ورزشی نیست. از این رو از وزیر ورزش و جوانان می‌خواهم که نسبت به تغییر آیین‌نامه‌های فدراسیون‌ها بازنگری کند. همچنین از فراکسیون ورزش مجلس انتظار می‌رود طرحی را پیشنهاد کند تا در انتخابات فدراسیون‌ها حق نخبگان ورزشی ضایع نشود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی افزود: راه‌های اصلی حوزه انتخابیه‌ام در مقیاس منطقه‌ای تناسبی با استانداردهای معمولی ندارد لذا از وزیر راه و شهرسازی می‌خواهم نسبت به بازسازی و نوسازی جاده‌ای، ریلی و هوایی منطقه اقدام جدی انجام دهد.

جلیلی شیشوانی گفت: همچنین در کشورمان به مادران و زمانی فکر می‌کنم که برای دستمزد ناچیز به کار در خارج از منزل، از زندگی واداشته می‌شوند و فرزندان خود را بی‌پناه رها می‌کنند که این فرزندان محبوس چنگال‌های ستمگر ثروت شده و به سیاه‌چال‌های صنعت رانده می‌شوند تا ماشین‌های هیولا را تغذیه نمایند در حالی که خودشان گرسنه هستند لذا با چنین اتفاقی بذر آسیب‌های اجتماعی کاشته می‌شود.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر دارای منابع گسترده از غنی‌ترین منابع طبیعی با فراوانی تمام نشده و هزاران کارگر مشتاق به کار، ولی هنور هم تعداد زیادی از مردم قربانی فقر هستند که این مهم خطای عملکرد دانشگاه‌های کشورمان است که نمی‌توانند راه حل مشکلات را ارائه کند؛ چراکه دانشگاه‌های کشورمان کم‌زورتر از آن هستند که نظریه‌های را کاربردی به جامعه ارائه کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروزه نظام اجتماعی در جهت منافع توده‌های زحمت‌کش نیست بلکه در جهت حمایت از منافع خاص حرکت می‌کند.


منبع : فارس

برچسب ها : #مجلس #اسلامی #شورای #مراغه #اجتماعی #نماینده #کشورمان #جلیلی #شیشوانی #بیشتر #کمیسیون #زندگی #شوراها #داخلی #فدراسیون‌ها #انتخابات #کشاورزی #می‌خواهم #جامعه #می‌کنم #اظهار #راه‌های #نخبگان #تناسبی #ورزشی #ندارد #باشند #نداشتن #اقدام #همچنین #می‌شوند #منافع #دستور #دانشگاه #ارائه #دانشگاه‌های #فرزندان #منابع #خودشان #محروم #ادامه #تصریح #زمانی #می‌کند #اظهارات #داده‌ام #می‌سازد #حمایت #تغییر #زیادی #پذیرای #افراد #مشکلات #کارگر #افزود #فراوانی #شده‌اند #جوانان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : راه‌های مواصلاتی مراغه و عجب شیر تناسبی با استانداردها ندارد/کارگران به دلیل نداشتن حامی پذیرای ظلم شده‌اند


X https://sport45.site/