تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اسفند 1396 - ساعت : 15:00

کد مطلب: 232996 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بانک مرکزی گزارش داد؛

فروش ۵۰.۶۳۳ میلیارد ریال اوراق مشارکت دولتی در ۱۰ ماه

مازندمجلس: آمار منتشر شده بانک مرکزی برای دوره ۱۰ ماهه ابتدایی سال ۹۶ نشان می دهد که ۵۰.۶۳۳ میلیارد ریال اوراق مشارکت از سوی سرمایه گذاران خریداری شده است.

مازندمجلس:به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس آخرین آماری که بانک مرکزی ایران برای دوره ۱۰ ماهه سال ۹۶ منتشر کرده، در این مدت به میزان۵۶.۵۰۰ میلیارد ریال انواع اوراق مشارکت «دولت، دولتی - بودجه ای، وزرات اقتصاد، شهرداری شیراز و شهرداری اصفهان» با مدت دو و چهار ساله و نرخ سود علی الحساب ۱۶ و ۱۵ درصد منتشر شده که ۵۰.۶۳۳ میلیارد ریال این اوراق تا به امروز از سوی سرمایه گذاران خریداری شده است.

کل فروش اوراق دولتی

نگاهی به اطلاعات منتشر شده مشخص می کند تا پایان دوره ۱۰ ماهه منتهی به دی ماه ۹۶، اوراق مشارکت دولت به میزان ۵۰.۰۰۰ میلیارد ریال منتشر شده که ۴۴.۱۷۵ میلیارد ریال آن از سوی سرمایه گذاران خریداری شده است.

همچنین در این دوره مالی ۵۰.۰۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت دولتی- بودجه ای از سوی دولت برای سرمایه گذاران منتشر شد که در شش ماه ابتدایی سال ۹۶، مبلغ ۴۴.۱۷۵ میلیارد ریال از این حجم به فروش رفته و کمتر از ۶۰۰۰ میلیارد ریال از این اوراق باقی مانده است.

 آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد بر اساس بند ب و ج تبصره پنج قانون بودجه ۱۳۹۵ بر مبنای طرح های دولتی از ۹ آذر ماه ۹۵ تا پایان آبان ماه ۹۶ به میزان ۵۰.۰۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت چهار ساله با نرخ سود علی الحساب ۱۵ درصد از سوی وزارت امور اقتصاد و دارایی منتشر شده که تا انتهای دوره ۱۰ ماه ابتدایی سال جاری ۴۴.۱۷۵ میلیارد ریال از این اوراق از سوی خریداران مورد استقبال قرار گرفت.

اوراق خریداری شده شهرداری ها

از سویی دیگر جدول آماری وضعیت انتشار اوراق مشارکت در ۱۰ ماهه اول سال ۹۶ که از سوی بانک مرکزی منتشر شده، سهم شهرداری ها از انتشار اوراق مشارکت در این دوره مالی را ۶.۵۰۰ میلیارد ریال نشان می دهد که از این حجم اوراق، تقریبا بیش از ۹۵ درصد از آن از سوی سرمایه گذاران خریداری شده به گونه ای که ۶.۴۵۸ میلیارد ریال از اوراق مشارکت در این بخش بر اساس دوره نیمه نخست سال جاری  به فروش رفته است.

سهم فروش اوراق شهرداری شیراز

همچنین این گزارش می افزاید: شهرداری شیراز بر اساس تبصره شش قانون بودجه سال ۹۶ با طرح اوراق مشارکت قطار شهری در ۳۰ بهمن ۹۵ به میزان ۴۰۰۰ میلیارد ریال اوراق چهار ساله با نرخ سود علی الحساب ۱۶ درصد منتشر کرده که تا انتهای ۱۰ ماهه سال جاری ۳.۹۶۰ میلیارد ریال از این اوراق توسط مردم خریداری شده است.

میزان فروش اوراق شهرداری اصفهان

ارزیابی ها از این داده اطلاعاتی نشان می دهد که شهرداری اصفهان نیز در انتشار اوراق مشارکت سهم داشته است به طوری که، شهرداری اصفهان بر اساس مجوز تبصره پنج قانون بودجه سال ۹۵ در تاریخ ۲۱ اسفند ۹۵ به میزان ۲.۵۰۰ میلیارد ریال اوراق دو ساله با نرخ سود علی الحساب ۱۶ درصد منتشر کرده که از این حجم، بیش از ۹۹ درصد آن به فروش رفته به گونه ای که در انتهای دوره ۱۰ ماه سال ۹۶ بر اساس آمارها، ۲.۴۹۸ میلیارد ریال از این اوراق مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گرفته که بالاترین درصد خرید در بین سایر اوراق منتشر شده را به دست آورده است.


منبع : مهر

برچسب ها : #اوراق #میلیارد #منتشر #مشارکت #شهرداری #خرید #فروش #خریداری #گذاران #میزان #دولتی #بودجه #سرمایه #الحساب #مرکزی #اصفهان #انتشار #تبصره #گزارش #شیراز #قانون #انتهای #آماری #استقبال #ابتدایی #پایان #اقتصاد #همچنین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فروش ۵۰.۶۳۳ میلیارد ریال اوراق مشارکت دولتی در ۱۰ ماه


X https://sport45.site/