تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اسفند 1396 - ساعت : 14:41

کد مطلب: 233001 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دستور ملک سلمان برای ایجاد اداره‌های ویژه مبارزه با فساد در عربستان

مازندمجلس: پادشاه عربستان طی حکمی دستور راه اندازی اداره‌های ویژه مبارزه با فساد در دادستانی کل را صادر کرد.

مازندمجلس:

به نقل از سایت النشره، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان موافقت خود را با ایجاد اداره‌های ویژه مبارزه با فساد در دادستانی کل صادر کرد، این بخش‌ها اقدام به بررسی پرونده‌های فساد و محاکمه فاسدان می‌کنند و مستقیما زیر نظر دادستان کل مربوط می‌شوند.
سعود بن عبدالله المعجب، دادستان کل عربستان تاکید کرد، صدور دستور پادشاه این کشور مبنی بر موافقت با ایجاد این اداره‌ها در چارچوب توجه وی به مبارزه با فساد و همه اشکال آن و با هدف حفظ کشور و پتانسیل آن، حفظ اموال عمومی و حمایت از درست انجام شدن مشاغل عمومی است.
وی مدعی شد، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور  بر مبارزه با فساد و ریشه‌کن کردن آن بسیار تمایل دارند.
این مقام مسؤول تاکید کرد، دادستانی کل پیش از صدور این دستور پادشاهی این مسائل را در اداره جرایم مشاغل عمومی بررسی می‌کرد اما نظر به تمایل به فعالیت بیشتر در این زمینه، افزایش کیفیت، تسریع در انجام اقدامات مبارزه با فساد، موافقت شد که بخش‌های ویژه در این باره ایجاد شوند و اداره جرایم مشاغل عمومی بررسی جرایم کیفری مربوط به اخلال در انجام وظایف را بر عهده بگیرد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #مبارزه #عربستان #عمومی #ایجاد #بررسی #مشاغل #دستور #پادشاه #موافقت #جرایم #سلمان #اداره #تمایل #دادستانی #اداره‌های #دادستان #مربوط #تاکید

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دستور ملک سلمان برای ایجاد اداره‌های ویژه مبارزه با فساد در عربستان


X https://sport45.site/