عفاف جامعه را از دریدگی و گسستگی نجات می‌دهد

تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اسفند 1396 - ساعت : 15:51

کد مطلب: 233021 چاپ به اشتراگ گذاشتن

لاریجانی در آئین تکریم همسران نمایندگان مجلس:

عفاف جامعه را از دریدگی و گسستگی نجات می‌دهد

مازندمجلس: رئیس مجلس گفت: عفاف موضوعی است که جامعه را از دریدگی و گسستگی نجات می‌دهد.

مازندمجلس:، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز در مراسم تکریم همسران نمایندگان مجلس به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: باید خدا را شکر کنیم که در عهد جمهوری اسلامی، نماد زن به روز ولادت یک شخصیت ممتاز و بی‌همتا مربوط شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: حضرت زهرا (س) جزو اصحاب نزدیک در صدر اسلام و اصحاب کساء بودند که در همه صحنه‌ها سخت کنار پیامبر (ص) بود و همواره به عنوان یک یاری‌دهنده نزد پیامبر حضور داشت.

لاریجانی همچنین تصریح کرد:‌ حضرت زهرا (س) به قدری عزیز بود که هرگاه پیامبر (ص) سفری می‌رفتند و باز می‌گشتند ابتدا در خانه حضرت زهرا (س) حضور می‌یافتند.

وی گفت: در حدیث قدسی هم آمده است اگر پیامبر (ص)‌ نبود افلاک را خلق نمی‌کردم و این نشان می‌دهد حضرت فاطمه (س) ریشه و اساس مکتب اسلام است.

رئیس مجلس شورای اسلامی رشد دهنده و پایدار کننده مکتب اسلام را حضرت فاطمه زهرا (س) خواند که حضور این حضرت قطعاً به عنوان رشد دهنده این مکتب محقق می‌شود.

لاریجانی گفت: آنچه به حضرت فاطمه زهرا (س) مربوط می‌شود تنها به دین تشیع برنمی‌گردد بلکه امر مشترکی بین فرق اسلامی است.

«خدا را باید شکر کرد که در جمهوری اسلامی چنین شخصیتی را نماد زن قرار دادیم هرچند پیدا کردن معرفت واقعی کار آسانی نیست.»

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر روی مسئله عدالت برای آینده کشور تأکید می‌شود به این جهت است که مسئله عدالت به عنوان یک رکن اصلی محسوب می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی عفاف را موضوعی عنوان کرد که جامعه را از دریدگی و گسستگی نجات می‌دهد و در ادامه افزود: جامعه‌ای هم که اساسش عفاف باشد همه جزو یک پیکر می‌شوند.

ادامه دارد...


منبع : فارس

برچسب ها : #اسلام #اسلامی #مجلس #شورای #عنوان #لاریجانی #پیامبر #شورا #فاطمه #ادامه #می‌دهد #دهنده #عدالت #مسئله #مربوط #جامعه #نمایندگان #همسران #تکریم #دریدگی #گسستگی #افزود #جمهوری #ولادت #اصحاب

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : عفاف جامعه را از دریدگی و گسستگی نجات می‌دهد


X https://sport45.site/