تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اسفند 1396 - ساعت : 15:50

کد مطلب: 233023 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نظر مطهری درباره یک طرح پرحاشیه: طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» موجب بدبینی به مقامات می‌شود

مازندمجلس: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح جمعی از نمایندگان در خصوص اعاده اموال نامشروع مسئولان این طرح را موجب بی‌اعتمادی مردم به نظام و بدبینی نسبت به مسئولان دانست.

مازندمجلس: علی مطهری در یادداشتی نوشت:
«طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان کشور یک طرح تبلیغاتی و بلکه انتخاباتی است و اهداف سیاسی را دنبال می کند. این طرح نوعی بدبینی نسبت به مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی از ابتدا تا امروز را به مردم القا می کند درحالی که مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی در مجموع پاکدست و سالم بوده‌اند و اقلیت ناچیزی ممکن است دچار تخلفاتی شده باشند که راه قانونی برای رسیدگی به تخلفات آنها باز است.
هر مقامی اگر افزایش ثروت غیرمتعارف و ناگهانی داشته باشد، قوه قضائیه وظیفه دارد به این موضوع رسیدگی کند و نیازی به قانون جدید نیست.
در این طرح رسیدگی به اموال فرماندهان و مدیران ارتش و سپاه و نیروی انتظامی و دفتر رهبری و دستگاه‌های زیرمجموعه رهبری نیامده است و این یک تبعیض است.
همچنین در این طرح به اطلاعات سپاه نقش زیادی داده شده است در حالی که نهاد رسمی اطلاعات که در قانون اساسی آمده وزارت اطلاعات است. اطلاعات سپاه وظیفه مبارزه با مخالفان مسلح نظام را دارد و ورود آن به این مسائل صلاح نیست.
مجموعا این طرح را به زیان کشور و انقلاب می دانم و معتقدم موجب بی‌اعتمادی مردم به نظام می شود خصوصا که قابل اجرا نیست. برخی دوستان می خواهند به نظام خدمت کنند ولی ناخواسته به آن ضربه می زنند.»
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #اطلاعات #مسئولان #مقامات #رسیدگی #اموال #قانون #رهبری #رهبر #اسلام #وظیفه #جمهوری #اعاده #نامشروع #بدبینی #مطهری #اسلامی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نظر مطهری درباره یک طرح پرحاشیه: طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» موجب بدبینی به مقامات می‌شود


X https://sport45.site/