جزییاتی از نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس

تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اسفند 1396 - ساعت : 19:48

کد مطلب: 233080 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رضازاده عنوان کرد

جزییاتی از نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس

مازندمجلس: نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس جزییاتی از نشست امروز این کمیسیون را ارائه کرد.

مازندمجلس:حسین رضازاده نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ، در باره جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: جلسه کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی امروز با ریاست اینجانب تشکیل و طرح اصلاح و الحاق موادی به قانون صدور چک مصوب سال 1335 به تصویب رسید.

گفتنی است محمدعلی پورمختار دیگر عضو این کمیسیون هم پیشتر گفته بود: در نشست امروز مواد باقی‌مانده از طرح اصلاح چک مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و کار بررسی این طرح در کمیسیون قضایی مجلس به پایان رسید. 

وی عنوان کرده بود: براساس مصوبه امروز کمیسیون از این پس دیگر چک حامل صادر نخواهد شد و چک‌ها تنها به نام افراد صادر می‌شود و همچون گذشته قابل پشت‌نویسی و انتقال است. 

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس درباره نشست امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس عنوان داشته بود: براساس این مصوبه، اطلاعات تمام چک‌های صادرشده در سامانه بانک مرکزی (سیاد) ثبت و دراختیار تمام بانک‌ها قرار می‌گیرد و در مورد چک‌های برگشتی نیز اطلاعات مربوط به آنها در سامانه بانک مرکزی ثبت می‌شود و همه حساب‌های متعلق به فرد صاحب چک مسدود و وجوه مورد نظر از دیگر حساب‌های وی برای پر کردن حساب جاری مبالغ برداشت می شود.


منبع : فارس

برچسب ها : #کمیسیون #مجلس #امروز #قضایی #حقوقی #عنوان #سامانه #چک‌های #اطلاعات #مرکزی #حساب‌های #مصوبه #شورا #اسلام #تصویب #اسلامی #شورای #قضائی #گفت‌وگو #اصلاح #بررسی #رضازاده #براساس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جزییاتی از نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس


X https://sport45.site/