تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1396 - ساعت : 06:59

کد مطلب: 233120 چاپ به اشتراگ گذاشتن

واکنش اسرائیل به دیدار احتمالی ترامپ و کیم‌جونگ‌اون/ ایران به دقت نظاره‌گر است

مازندمجلس: معاون نخست وزیر رژیم صهیونیستی با مفید خواندن دیدار رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی برای اسرائیل، گفت ایران به دقت نظاره‌گر این دیدار است.

مازندمجلس: «مایکل اورن» معاون نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت دیدار «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی برای اسرائیل بسیار مفید است.
به گزارش نامه نیوز اورن روز یکشنبه در مصاحبه رادیویی با بیان اینکه دیدار ترامپ و کیم برای آنها بسیار خوب است، توضیح داد: «ایرانی‌ها به دقت این دیدار را زیر نظر خواهند داشت. زیرا آنها رئیس جمهور آمریکا را می‌بینند که در موضوع هسته‌ای امتیاز نمی‌دهد اما کره شمالی به دنبال آن است».
به نوشته وبگاه «عروتص شوع» وی با بسیار عالی خواندن زمان این دیدار، افزود: «زیرا در این زمان ما (اسرائیل و آمریکا) خواستار تغییرات اساسی در توافق هسته‌ای (ایران) یا لغو آن هستیم، مخصوصا درباره بندهایی که به ایران اجازه می‌دهد بعد از ده سال به ظرفیت‌های (ساخت سلاح) اتمی برسد».
روز پنجشنبه یک هیأت دیپلماتیک از کره جنوبی طی سفر به واشنگتن، نامه‌ای از «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی را به کاخ سفید و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تحویل داد.
پس از آن مقاماتی از کره‌جنوبی و آمریکا اعلام کردند که رهبر کره شمالی پیشنهاد داده تا با ترامپ دیدار و درباره اختلافات دوجانبه گفت‌وگو کنند.
ترامپ نیز بامداد جمعه در یک پیام توئیتری نوشت ضمن تأکید بر ادامه «تحریم‌ها علیه کره شمالی تا زمان حصول به توافق نهایی» با این کشور، گفت که پیشرفت زیادی حاصل و برای دیدار با رهبر این کشور برنامه‌ریزی شده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #دیدار #ترامپ #آمریکا #شمالی #رهبر #ایران #بسیار #اسرائیل #رئیس‌ #درباره #هسته‌ای #دونالد #رئیس‌جمهور #توافق

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : واکنش اسرائیل به دیدار احتمالی ترامپ و کیم‌جونگ‌اون/ ایران به دقت نظاره‌گر است


X https://sport45.site/