تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1396 - ساعت : 08:22

کد مطلب: 233139 چاپ به اشتراگ گذاشتن

روایت ظریف از اهداف سفر به پاکستان

مازندمجلس: وزیر امور خارجه کشورمان پس از ورود به پاکستان اهداف خود از این سفر را تشریح کرد.

مازندمجلس:  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پس از ورود به پاکستان در جمع خبرنگاران گفت: پاکستان یک همسایه بسیار نزدیک جمهوری اسلامی ایران است و ما روابط بسیار ویژه‌ای با پاکستان داریم.این سفر ما به پاکستان همراه با یک هیأت خوب سیاسی و اقتصادی در ادامه گفت‌وگوهای بسیار خوبی که در چند سال اخیر مخصوصا در ماه‌های گذشته در سطوح عالی سیاسی و نظامی بین دو کشور داشتیم، انجام شد.
به گزارش نامه نیوز ظریف افزود: امیدواریم که هم در کراچی و هم اسلام آباد بتوانیم جلسات خوبی داشته باشیم. در اسلام آباد بیش از یک جلسه اقتصادی و یک جلسه سیاسی و در کراچی هم یک جلسه اقتصادی خواهیم داشت تا بخش خصوصی ما فرصت پیدا کند در این سفر با شرکای خود در بخش خصوصی پاکستان آشنا شود و آن‌هایی که قبلا ارتباطاتی داشتند بتوانند ارتباطات خود را گسترده‌تر کرده و زمینه برای همکاری بیشتر فراهم بشود.
وی اظهار داشت: ما افزایش قابل توجهی در حجم ارتباطات اقتصادی بین دو کشور داشتیم، اما هنوز ظرفیت بسیار بیشتری داریم. ما به دنبال این هستیم که با راحت تر شدن روابط بانکی و  همینطور تسهیلات تعرفه ترجیحی به سمت تجارت آزاد و گسترش همکاری‌های دو کشور در حوزه اقتصادی برویم.
در حوزه سیاسی ارتباطات ما بسیار خوب است. رفت و آمدهای بسیار خوبی داشتیم و امیدواریم که بتوانیم این رفت و آمدها را بیشتر گسترش دهیم.
پیشتر بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص سفر سه روزه رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان به پاکستان گفته بود: ظریف در راس یک هیات سیاسی - تجاری و به دعوت همتای پاکستانی خود، سفر رسمی سه روزه‌ای را به اسلام آباد خواهد داشت.
به گفته قاسمی؛ وزیر امور خارجه کشورمان در این سفر علاوه بر دیدار با همتای خود، با مقامات عالی‌رتبه پاکستانی از جمله نخست‌وزیر، وزیر کشور، رئیس مجلس و فرمانده ارتش این کشور دیدار و در خصوص بسط و گسترش هر چه بیشتر روابط در همه زمینه‌های مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر خواهد کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین از جمله اهداف این سفر را تلاش برای تسهیل و ایجاد زمینه‌های لازم در جهت گسترش روابط اقتصادی و تجاری فیمابین، به‌ویژه بخش‌های خصوصی دو کشور عنوان کرد و گفت: یک هیئت سی نفره از بخش‌های مختلف بازرگانی، اقتصادی و تجاری کشورمان، وزیر امور خارجه را در این سفر همراهی می‌کند. در همین راستا، دو نشست تجاری نیز بین فعالان و مسئولان تجاری و اقتصادی دو کشور در شهرهای اسلام آباد و کراچی برگزار می‌شود که دکتر ظریف در این نشست‌ها شرکت و سخنرانی خواهد کرد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #اقتصادی #پاکستان #بسیار #سیاسی #تجاری #کشورمان #خارجه #گسترش #اسلام #روابط #ارتباطات #داشتیم #بیشتر #خصوصی #کراچی #همتای #پاکستانی #بخش‌های #دیدار #زمینه‌های #داریم #امیدواریم #اهداف #بتوانیم #سخنگوی #وزارت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : روایت ظریف از اهداف سفر به پاکستان


X https://sport45.site/