تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1396 - ساعت : 11:18

کد مطلب: 233186 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در واکنش به انتقادات رعدالحسین؛

دوترته خطاب به ارتش فیلیپین: "احمق‌های حقوق بشری" را جلوی کروکودیل بیندازید!

مازندمجلس: رییس جمهور فیلیپین با انتقاد شدید از مقامات حقوق بشر سازمان ملل که قصد دارند در خصوص کشتارهای غیرقانونی برای مبارزه با مواد مخدر تحقیقات انجام دهند، سئولیت کامل اقدامات "قانونی" صورت گرفته را در مبارزه با مواد مخدر در این کشور بر عهده گرفت و خواهان عدم همکاری با تیم محققان شد.

مازندمجلس:

به نقل از خبرگزاری راشاتودی، اظهارات تازه رودریگو دوترته، رییس جمهور فیلیپین علیه مقامات حقوق بشر سازمان ملل یک روز پس از آن صورت گرفت که زید رعد الحسین، کمیسیونر عالی سازمان ملل "ارزیابی روانی" رهبر فیلیپین را خواستار شد.
دوترته بار دیگر از حق خود و مجریان قانون برای عدم همکاری با تحقیقات سازمان ملل در خصوص ادعای کشتارهای غیرقانونی در این کشور دفاع کرد.
وی با "احمق و حرامزاده" خواندن زید رعد الحسین تاکید کرد که به نهادهای اجرای قانون این مجوز را داده که به سوالات بازرسان حقوق بشر پاسخ ندهند.
دوترته با اشاره به اینکه "مسئولیت کامل" کمپین مبارزه با مواد مخدر خود را بر عهده می‌گیرد، به سربازان گفت: به سوالات این بازرسان پاسخ ندهید. فقط در چارچوب قانون کار خود را انجام دهید.
رییس جمهور فیلیپین درباره بازرسان تحقیقات سازمان ملل گفت: آن را به من واگذار کنید. آنان به اینجا می‌آیند. کروکودیل داریم؟ از آن‌هایی که واقعا آدم می‌خورند؟ این حرامزاده‌ها را بیندازید جلوی آن‌ها! این آدم‌های حقوق بشری احمق هستند. من به سندیکاهای مواد مخدر گفتم کشورم را خراب نکنید چون شما را می‌کشم. جوانی این سرزمین را خراب نکنید چون شما را خواهم کشت.
واکنش‌های دوترته به این مساله پس از آن صورت گرفت که رعدالحسین از شورای حقوق بشرسازمان ملل درخواست کرد که علیه اقدامات انتقام‌جویانه شخصی دوترته در مقابل مقامات سازمان ملل که به خاطر جنگ علیه مواد مخدر از وی انتقاد کرده‌اند، موضع بگیرد.
زید اظهار کرد: شورای حقوق بشر سازمان ملل باید موضع‌گیری کند. چنین اقداماتی نمی‌توانند بی‌پاسخ بمانند. آزمایش‌های روان‌پزشکی باید درباره دوترته انجام شوند. چنین اظهاراتی غیرقابل پذیرش هستند.
مدت‌ها است که دوترته به خاطر مبارزه با مواد مخدر که کشتارهای غیرقانونی متعددی را به دنبال داشته، با انتقادات بین‌المللی زیادی روبه‌رو است. دادگاه جرایم بین‌الملل پس از ماه‌ها تهدید برای اقدام علیه دوترته، اوایل ماه جاری تحقیقاتی را در خصوص مبارزه با مواد مخدر در فیلیپین آغاز کرد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #دوترته #فیلیپین #مبارزه #بازرسان #قانون #کروکودیل #بیندازید #درباره #نکنید #شورای #سوالات #غیرقانونی #الحسین #مقامات #انتقادات #تحقیقات #کشتارهای #جمهور

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دوترته خطاب به ارتش فیلیپین: "احمق‌های حقوق بشری" را جلوی کروکودیل بیندازید!


X https://sport45.site/