تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1396 - ساعت : 12:24

کد مطلب: 233209 چاپ به اشتراگ گذاشتن

توافق وزیران خارجه ایران و پاکستان برای افزایش همکاری‌های تجاری

مازندمجلس: طی برگزاری اولین جلسه مشترک میان وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان بر افزایش روابط اقتصادی و تجاری میان دوکشور تاکید شد.

مازندمجلس:
در اولین جلسه مشترک میان وزرای خارجه ایران و پاکستان گسترش روابط اقتصادی و تجاری مورد تاکید قرار گرفت.
محمد جواد ظریف طی سخنرانی خود اعلام کرد: تهران و اسلام آباد روابطی دوستانه و برادرانه دارند که قدمتی تاریخی دارد.
وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: برای افزایش سطح روابط اقتصادی و رساندن میزان تجارت میان دو کشور به مرز 5 میلیارد دلار تلاش‌ها ادامه دارد.
وی افزود: مقایسه حجم تجارت میان دوکشور نشان می‌دهد که طی سال‌های اخیر حجم تجارت بین ایران و پاکستان افزایش قابل توجهی داشته است.
ظریف اضافه کرد: روابط میان ایران و پاکستان و گسترش این ارتباط دوستانه می‌تواند به امنیت بیشتر منطقه کمک کرده و آرامش را به دیگر کشورها نیز هدیه کند.
وی بیان کرد: رقابتی بین بندرگاه چابهار ایران و گوادر پاکستان وجود ندارد و نباید رونق گرفتن این دو بندرگاه سبب سواستفاده دشمنان شود.خواجه آصف نیز با تایید سخنان ظریف ، ضمن ابراز خشنودی از سفر وزیر خارجه کشورمان به پاکستان گفت: برای توسعه روابط تجاری فعالیت‌های ارزشمندی در حال انجام است.
وزیر خارجه پاکستان گفت: یکی از دغدغه‌های موجود گشایش ال سی میان بانک‌های ایران و پاکستان است، و در این زمینه بانک‌های مرکزی دو کشور در تماس هستند.
محمد جواد امروز صبح امروز و در جریان سفری سه روزه وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شده و قرار است علاوه بر خواجه آصف ، با رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور نیز دیدار و گفت‌و‌گو کند.
وزیر امور خارجه در گفت و گو با تسنیم اعلام کرد: حل مشکلات زوار از موضوعات مهمی است که باید توسط دولت‌های ایران و پاکستان صورت بگیرد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #پاکستان #ایران #خارجه #روابط #افزایش #تجارت #تجاری #بندرگاه #خواجه #بانک‌های #امروز #اعلام #اقتصادی #گسترش #تاکید #اسلام #دوستانه #کشورمان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : توافق وزیران خارجه ایران و پاکستان برای افزایش همکاری‌های تجاری


X https://sport45.site/