تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1396 - ساعت : 12:32

کد مطلب: 233210 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نماینده دادستان تهران: حمله به مأموران ناجا در خیابان پاسداران سازماندهی شده بود

مازندمجلس: سرپرست دادسرای امور جنایی گفت: حمله به مأموران ناجا در حادثه خیابان پاسداران صرفاً برمبنای یک عصبانیت لحظه‌ای نبوده و یک موضوع سازماندهی شده بوده است.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز محمد شهریاری در دومین جلسه محاکمه عامل شهادت 3 مأمور نیروی انتظامی در حادثه خیابان پاسداران که در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران با حضور متهم، وکیل وی، اولیای دم مقتولان، وکلای آنها  برگزار شد، اظهار کرد: بسیار ساده‌لوحانه است اگر بپنداریم که تهاجم متهم به مأموران نیروی انتظامی برمبنای عصبانیت لحظه‌ای بوده است زیرا در همان شب مورخ 30 بهمن و بامداد یکم اسفند دو دستگاه خودروی دیگر شامل پرشیا و سمند به مأموران حمله‌ور می‌شوند؛ حتی خودروی سمند در گلستان هفتم به صورت رفت و برگشت و بسیار حرفه‌ای تعدادی از مأموران را مجروح می‌کند. 
سرپرست دادسرای امور جنایی و نماینده دادستان تهران در این پرونده افزود: البته متهمان مذکور دستگیر شدند، اکنون سوال این است که آنها کتک نخورده بودند و عصبی هم نبودند، بنابراین چرا حمله‌ور شدند؟ این مسئله حاکی از سازماندهی شده بودن تهاجم به مأموران است. 
وی ادامه داد: اتوبوس مذکور محلی برای حضور افرادی از هم‌مسلکان متهم بوده و 15 روز نیز در گلستان هفتم پارک شده بود، بنابراین این‌طور نیست که صرفاً بر مبنای یک عصبانیت لحظه‌ای به مأموران حمله شده باشد. مالک اتوبوس و فردی که دعوت‌ کننده بود، در بین افراد دستگیر شده هستند و از آنها تحقیق شده که پرونده مزبور در مرجع جداگانه‌ای رسیدگی می‌شود. 
شهریاری اضافه کرد: فیلم موجود از لحظه تهاجم به مأموران نیروی انتظامی حاکی از این است که متهم برخلاف اظهاراتش دقیقاً متوجه بوده که چه می‌کند و توقف اتوبوس نیز پس از تهاجم ارادی نبوده بلکه به خاطر برخورد با موانع، اتوبوس متوقف شده است. 
وی در ادامه همچنین با اشاره به اظهارات روز گذشته متهم مبنی بر اینکه به خاطر صدور حکم جلب برای نورعلی تابنده در آن محل حاضر شده بود، گفت: بر اساس تحقیقاتی که از متهمان دیگر صورت گرفته، اطلاعات آنها از سایت‌های متفرقه بوده و قراری برای دستگیری فرد مذکور صادر نشده بود. 
سرپرست دادسرای امور جنایی اضافه کرد: متهم روز گذشته در پاسخ به دادگاه گفته که عضو هیچ گروه و فرقه‌ای نیست در حالی که به اعتراف خودش یکی از دراویش است و این فرقه  سلسله‌ مراتب و مرامنامه خاص خود را دارد و بنابراین عضویت متهم محرز است.
شهریاری افزود: برخلاف اظهارات وکیل متهم، وی از سلامت روانی کامل برخوردار است و هم خود متهم به این موضوع اعتراف کرده و هم روانپزشک قانونی سلامت روانی متهم را تأیید کرده است. 
به گزارش تسنیم، در ابتدای دومین جلسه محاکمه عامل شهادت 3 مأمور نیروی انتظامی در حادثه خیابان پاسداران، متهم وکیل تعیینی به دادگاه معرفی کرد که وکیل وی پشت تریبون قرار گرفت و از دادگاه خواست در صورت صلاحدید در جلسه امروز وکیل تسخیری دفاع کند و در غیر این صورت مهلتی داده شود تا بتواند پرونده را مطالعه کند. 
پس از این موضوع دادگاه به مدت چند دقیقه وارد شور شد و اعلام کرد که با توجه به معرفی وکیل تعیینی و منتفی شدن وکیل تسخیری امکان دفاع وکیل تسخیری در جلسه وجود ندارد. همچنین دادگاه اعلام کرد با توجه به اینکه نیروی انتظامی نماینده حقوقی خود را تغییر داده ابتدا تذکرات یا توضیحات نماینده دادستان و نماینده حقوقی ناجا استماع و سپس درباره تقاضای وکیل تعیینی متهم تصمیم‌گیری می‌شود.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #مأموران #دادگاه #نیروی #انتظامی #نماینده #اتوبوس #تهاجم #مذکور #پرونده #تعیینی #تهران #دادستان #خیابان #پاسداران #بنابراین #تسخیری #برخلاف #اضافه #ادامه #دستگیر #همچنین #سلامت #معرفی #اعلام #حقوقی #موضوع #روانی #گذشته #اینکه #اعتراف #اظهارات # سرپرست #شهادت #مأمور #حادثه #محاکمه #دومین #سازماندهی #گزارش #شهریاری #بسیار #عصبانیت #دادسرای #جنایی #افزود #می‌کند #گلستان #لحظه‌ای #خودروی #حمله‌ور #متهمان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نماینده دادستان تهران: حمله به مأموران ناجا در خیابان پاسداران سازماندهی شده بود


X https://sport45.site/