تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1396 - ساعت : 15:00

کد مطلب: 233232 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ظریف در دیدار با همتای پاکستانی:

همکاری قوی دوجانبه برای امنیت مرزهای ایران و پاکستان ضروری است

مازندمجلس: وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ضرورت دارد ایران و پاکستان به عنوان دو کشور همسایه، در خصوص تضمین امنیت مرزهای دو کشور و جلوگیری از نفوذ تروریست ها همکاری قوی داشته باشند.

مازندمجلس:به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای گفتگو و رایزنی با مقامات پاکستان، در صدر هیاتی سیاسی و اقتصادی به این کشور سفر کرده است، با خواجه محمد آصف همتای پاکستانی خود دیدار و ضمن تاکید بر تقویت همکاری های دو کشور در تمامی زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی اظهار داشت: ضرورت دارد ایران و پاکستان به عنوان دو کشور دوست و همسایه و دارای مرزهای مشترک، در خصوص تضمین امنیت مرزهای دو کشور و جلوگیری از نفوذ تروریست ها همکاری قوی داشته باشند.

وزیر امورخارجه پاکستان نیز در این دیدار بر توسعه مناسبات دو کشور تاکید کرد و گفت: آمادگی داریم در زمینه های مختلف سیاسی و اقتصادی همکاری های خود را گسترش دهیم. ما خواهان مرزهایی با ثبات برای دو کشور هستیم.

طرفین همچنین ضمن گرامیداشت هفتادمین سال برقراری روابط دو کشور، در خصوص موضوعات مختلف از جمله کمک به روند صلح در افغانستان، توسعه همکاری های بانکی و انرژی، تامین برق مورد نیاز پاکستان توسط ایران، همکاری و ارتباط بین بنادر چابهار و گوادر، توسعه بازارهای مرزی و موضوعات بین المللی، موضوعات جهان اسلام، ایجاد تسهیلات بیشتر توسط ایران برای زائران پاکستانی برای سفر به مشهد مقدس، همکاریهای چند جانبه بویژه اقتصادی با هدف کمک به ثبات و ایجاد صلح در منطقه، مبارزه با تروریسم و گروههای افراطی و قاچاقاقچیان مواد مخدر گفتگو و تبادل نظر کردند.


منبع : مهر

برچسب ها : #همکاری #پاکستان #اقتصادی #دیدار #سیاسی #مرزهای #توسعه #پاکستانی #موضوعات #مختلف #ایجاد #گفتگو #همتای #امنیت #تاکید #زمینه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : همکاری قوی دوجانبه برای امنیت مرزهای ایران و پاکستان ضروری است


X https://sport45.site/