افزایش امضاهای استیضاح وزرای راه، کار و کشاورزی/ برنامه هیئت رئیسه برای چشم‌پوشی وزرا و نمایندگان در استفاده از بخشی  از زمان نطق خود در جلسه استیضاح

تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1396 - ساعت : 15:02

کد مطلب: 233239 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رنجبرزاده خبر داد

افزایش امضاهای استیضاح وزرای راه، کار و کشاورزی/ برنامه هیئت رئیسه برای چشم‌پوشی وزرا و نمایندگان در استفاده از بخشی از زمان نطق خود در جلسه استیضاح

مازندمجلس: عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه کاهش امضاها تأثیری در برگزاری جلسه استیضاح ندارد،‌ گفت: امضاهای استیضاح وزرای کار، راه و کشاورزی هر کدام بین ۵ تا ۱۰ امضا افزایش پیدا کرده است.

مازندمجلس:اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: امضاهای استیضاح وزرای، راه، کار و کشاورزی نه تنها کاهش نیافته بلکه هر کدام بین 5 تا 10 امضا افزایش داشته است.

وی افزود: در حال حاضر امضاهای استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی 53، عباس آخوندی وزیر را و شهرسازی 41 و محمد حجتی وزیر جهاد کشاورزی 24 امضا است.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: حتی اگر تعداد امضاها کاهش یابد و حتی به یک امضا هم برسد تأثیری در برگزاری جلسه استیضاح ندارد و استیضاح وزرا انجام خواهد شد.

رنجبرزاده خاطرنشان کرد: با توجه به فشردگی کار و محدودیت زمان، برنامه هیئت رئیسه این است که از وزرا و نمایندگان بخواهند تا کمتر از زمان خود برای ارائه مطالبشان استفاده کنند تا بدین وسیله استیضاح وزیر کار در نوبت صبح و در محدوده زمانی 4 ساعت و استیضاح وزیر راه در  در زمان 4 ساعت نوبت عصر برگزار شود.

وی افزود: بر این اساس بنا شده از وزرا و نمایندگان درخواست شود تا وزرا از 3 ساعت وقتی که در اختیار دارند از 2 ساعت آن استفاده کنند و نمایندگان هم از 2 ساعت وقتی که برای ارائه مطالبشان در اختیار دارند، از یک ساعت و نیم آن استفاده کنند که تاکنون طبق صحبتی که با وزیر کار شده وی این موضوع را پذیرفته است.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: چنانچه وزرا و نمایندگان از تمام وقت خود استفاده کنند هر جلسه استیضاح 5 ساعت و 30 دقیقه به طول می‌انجامد و ما ناچاراً فردا باید در سه نوبت برای استیضاح وزرا جلسه علنی داشته باشیم.

وی در پایان با اشاره به بحث بررسی بودجه در شورای نگهبان گفت: چنانچه بودجه در شورای نگهبان به تأیید اعضای شورا برسد آخرین جلسه مجلس در سال جاری در روز چهارشنبه 23 اسفندماه خواهد بود و چنانچه شورا بار دیگر ایرادی را به بودجه 97 وارد بداند مجلس شنبه یا یکشنبه هفته آینده نیز جلسه خواهد داشت.


منبع : فارس

برچسب ها : #استیضاح #نمایندگان #استفاده #رئیسه #شورای #امضاهای #چنانچه #رنجبرزاده #بودجه #کشاورزی #دارند #شورای نگهبان #اختیار #نگهبان #افزود #وزرای #برنامه #افزایش #ارائه #مطالبشان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افزایش امضاهای استیضاح وزرای راه، کار و کشاورزی/ برنامه هیئت رئیسه برای چشم‌پوشی وزرا و نمایندگان در استفاده از بخشی از زمان نطق خود در جلسه استیضاح


X https://sport45.site/