تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1396 - ساعت : 15:29

کد مطلب: 233246 چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتقاد اردوغان از ناتو به دلیل عدم حمایت از ترکیه در عملیات عفرین

مازندمجلس: رئیس‌جمهور ترکیه با انتقاد از موضع ناتو در قبال عملیات شاخه زیتون گفت: آیا ترکیه عضو ناتو نیست؟ پس ناتو چرا در کنار ترکیه نیستی؟

مازندمجلس:

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در مراسمی در شهر مرسین گفت: تنها هدف عملیات شاخه زیتون در سوریه نابودی تروریست‌ها است.
او در ادامه اظهاراتش با انتقاد شدید از عدم حمایت ناتو از عمیات نظامی کنونی آنکارا گفت: ناتو کجا هستی؟ آیا ترکیه عضو ناتو نیست؟ زمانیکه ترکیه را برای مشارکت در عملیات افغانستان، سومالی و بالکان فراخواندید، ما آمدیم زیرا ما عضو ناتو هستیم اما اکنون ناتو به وعده‌های خود عمل نمی‌کند.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به همکاری آمریکا با یگان‌های مدافع خلق در عفرین سوریه گفت: پنج هزار کامیون سلاح و با دو هزار هواپیمای باری تجهیزات و مهمات ارسال کردند. دوستی بین ما چه شد؟ مگر ما در ناتو با هم نبودیم؟
اردوغان ادامه داد: تنها هدف عملیات عفرین مبارزه با تروریست‌ها در سوریه است. هدف ترکیه بازداشت تروریست‌های کشورهای دیگر نیست بلکه حذف تهدید تروریسم در منطقه است.
آنکارا عملیات شاخه زیتون را در شهر عفرین در شمال غرب سوریه از 20 ژانویه آغاز کرده و این عملیات هنوز ادامه دارد. مقامات این کشور بر این باورند که یگان‌های مدافع خلق کرد سوریه مرتبط با نیروهای پ.ک.ک بوده و یک گروه تروریستی هستند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #عملیات #ترکیه #سوریه #عفرین #ادامه #آنکارا #یگان‌های #مدافع #نکا #اظهاراتش #تروریست‌ها #اردوغان #زیتون #انتقاد #حمایت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : انتقاد اردوغان از ناتو به دلیل عدم حمایت از ترکیه در عملیات عفرین


X https://sport45.site/