تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1396 - ساعت : 15:53

کد مطلب: 233254 چاپ به اشتراگ گذاشتن

روزنامه میرر مدعی شد

تشکیل تیم "پیشمرگ‌های پوتین" بعد از حادثه سالزبری

مازندمجلس: یک نشریه انگلیسی مدعی شد، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه از زمانی که یک جاسوس سابق این کشور و دخترش در شهر سالزبری انگلیس هدف حمله با گاز اعصاب قرار گرفتند، تدابیر احتیاطی برای حفظ جانش از جمله استخدام امتحان کننده‌های غذا و آب را تشدید کرده است.

مازندمجلس:

به نقل از روزنامه میرر، براساس این گزارش ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه بعد از حادثه رخ داده برای سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق روس و دخترش از بابت نگرانی از اینکه ممکن است هدف حمله با مواد مسموم در تلافی این اقدام قرار بگیرد تیم امتحان کنندگان آب و غذای خود را بیش از پیش تقویت کرده است.
رهبر روسیه چندین سال است که یک نفر را صرفا برای تست تمامی موادغذایی و نوشیدنی پیش از آنکه خودش آنها را سرو کند، استخدام کرده تا جانش را حفظ کند اما اکنون گفته شده که او حتی تعداد کارمندان بیشتری برای امتحان آب و غذایش استخدام کرده چون نسبت به حملات تلافی جویانه بالقوه علیه خود بعد از حمله به سرگئی اسکریپال در سالزبوری نگران است.
هنوز پلیس انگلیس اعلام نکرده که چه کسی عامل این تلاش برای ترور بوده و در حال حاضر حال اسکریپال و دخترش همچنان وخیم است اما اکثریت ناظران انگشت اتهام را به سمت مسکو نشانه گرفتند.
اسکریپال پیش از این یک افسر بلندپایه اطلاعاتی روسیه بود که در سال ۲۰۰۴ به اتهام فعالیت به عنوان ماموریت دوجانبه و در عین حال جاسوسی متقابل برای بریتانیا به زندان افتاد.
اما در سال ۲۰۱۰ در جریان تبادل زندانی میان دو کشور آزاد شده و در سالزبری مستقر شد.
با وجود آنکه مقام‌های روسیه به شدت دست داشتنشان در این اتفاق را رد می‌کند روزنامه دیلی استار گزارش کرد پوتین تدابیر امنیتی برای حفظ جان خود را به جهت آمادگی برای مقابله با هرگونه اقدام تلافی جویانه علیه خود تشدید کرده است.
یک منبع به این روزنامه گفت که نگرانی‌های ناشی از حادثه سالزبری پوتین را به شکلی دیوانه‌وار دچار پارانویا کرده است.
گزارش شده پوتین قبل از آنکه چیزی را بخورد یا بیاشامد یک تیم از متخصصان پزشکی و امنیتی را می‌آورد تا به دقت این مواد را معاینه و بررسی کنند و همه چیز آن از بو تا درجه حرارت را بسنجند.بعد از آن نوبت امتحان کنندگان است که مقداری از این مواد را بچشند و غذا تا مدتی گرم می‌ماند تا زمانی که پوتین مشاهده کرده و مطمئن شود که هیچگونه اثری از مسمومیت در این افراد تشخیص داده نمی‌شود.
گفته شده که پوتین از فرط پارانویا دستانش را با دستکش‌های مخصوص می‌پوشاند تا نگذارد هیچگونه ماده شیمیایی از طریق پوست به بدنش وارد شود و در عین حال استخری هم که او هر روز دو ساعت در آن شنا می‌کند به کرات آزمایش می‌شود تا اطمینان حاصل شود چیزی به آن اضافه نشده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #پوتین #روسیه #روزنامه #گزارش #اسکریپال #حادثه #امتحان #سالزبری #تلافی #امنیتی #می‌کند #پارانویا #خدا #اتهام #هیچگونه #اقدام #سرگئی #دخترش #کنندگان #استخدام #جویانه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تشکیل تیم "پیشمرگ‌های پوتین" بعد از حادثه سالزبری


X https://sport45.site/