تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1396 - ساعت : 17:04

کد مطلب: 233261 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مرکل: اروپا باید آماده واکنش به اقدامات یکجانبه آمریکا باشد

مازندمجلس: صدر اعظم آلمان بر لزوم آمادگی اروپا برای واکنش در برابر اقدامات یکجانبه آمریکا تاکید کرد.

مازندمجلس:
به گزارش نامه نیوز به نقل از اسپوتنیک، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان امروز دوشنبه اعلام کرد که اروپا باید در برابر اقدامات یکجانبه آمریکا واکنش نشان دهد.
صدراعظم آلمان در کنفرانس خبری خود در برلین به خبرنگاران گفت: اروپا باید آماده واکنش به اقدامات یکجانبه آمریکا از قبیل اعمال تعرفه های تجاری علیه خود باشد.
وی ادامه داد: البته تمرکز اصلی در این موضوع باید بر مذاکره و گفتگو باشد.
این درحالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیشتر از اعمال تعرفه بر فولاد و آلومینیوم وارداتی این کشور از آمریکا خبر داده بود.
لازم به ذکر است، شبکه تلویزیونی بی بی سی چند ماه پیش برای اولین بار اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور جدید آمریکا دستور اجرائی خروج این کشور از «پیمان تجارت ترانس پاسیفیک» (TPP) را صادر کرده است.
 شایان ذکر است، «پیمان تجارت ترانس پاسیفیک» (دو سوی اقیانوس آرام) در دوران ریاست جمهوری «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا به امضا رسیده بود. این پیمان میان آمریکا و ۱۲ کشوری به امضاء رسید که مجموعاً ۴۰% اقتصاد جهانی را تشکیل می دهند.
گفتنی است، چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا پیش از این اقدام و در موارد متعددی وعده داده بود که از برخی توافقات و پیمان های تجاری مانند پیمان تجارت آزاد میان این کشور با کانادا و مکزیک موسوم به «نفتا» (NAFTA) و یا «پیمان تجارت ترانس پاسیفیک» خارج شده و یا برخی از آن ها را با رایزنی مجدد مورد اصلاح قرار خواهد داد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آمریکا #پیمان #تجارت #اروپا #جمهور #پاسیفیک #ترانس #واکنش #اقدامات #یکجانبه #جمهوری #ترامپ #اعمال #صدراعظم #آماده #آلمان #اعلام #تجاری #تعرفه #دونالد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مرکل: اروپا باید آماده واکنش به اقدامات یکجانبه آمریکا باشد


X https://sport45.site/