آخوندی اگر برای اقناع نمایندگان تلاش نکند از مجلس مجددا رای اعتماد نمی‌گیرد

تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1396 - ساعت : 19:00

کد مطلب: 233274 چاپ به اشتراگ گذاشتن

علیجانی :

آخوندی اگر برای اقناع نمایندگان تلاش نکند از مجلس مجددا رای اعتماد نمی‌گیرد

مازندمجلس: عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه در حوزه راه نقدهایی به وزیر راه و شهرسازی و ارد است، گفت: اگر وزیر راه و شهرسازی به رویه فعلی خود ادامه دهد و نتواند نمایندگان را قانع کند نخواهد توانست از مجلس رای اعتماد مجدد بگیرد و نمایندگان به استیضاح وی رای خواهند داد.

مازندمجلس:محسن علیجانی زمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به استیضاح وزاری راه، کار و کشاورزی در هفته جاری در مجلس گفت: در ارتباط با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی باید بگویم که ارتباط وی با نمایندگان ضعیف است و مجلس نسبت به این موضوع حساس است و حتی برخی از نمایندگان بر این اعتقادند که وی از موضع بالا رفتار می‌کند.

وی افزود: در بخش‌ راه نقدهایی به آقای آخوندی وارد است که از جمله آن می‌توان به سوانح و حوادث پیش‌آمده در بخش ریلی، هوایی و دریایی اشاره کرد و اگر هم بگوییم که فلان هواپیما یا کشتی متعلق به فلان وزارتخانه بوده اما سیاست‌گذاری‌ها در حوزه راه توسط وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود.

عضو فراکسیون امید مجلس اظهار داشت: در حوزه توسعه شبکه ریلی نیز نمایندگان معتقدند که سرعت کار پایین است و با سند چشم‌انداز 1404 فاصله دارد و پیشرفت لازم در این زمینه صورت نگرفته است و اگر هم علت آن را نبود اعتبارات عنوان کنند اما نمایندگان معتقدند که با وجود این موضوع هم می‌توان با مدیریت جهادی کار را به پیش برد.

علیجانی خاطرنشان کرد: آقای آخوندی اگر تلاش نکند و نتواند نمایندگان را قانع کند به نظر می‌رسد که استیضاح وی رای خواهد آورد و نخواهد توانست از مجلس رای اعتماد مجدد بگیرد و اگر به رویه فعلی خود ادامه دهد فکر نکنم که بتواند از مجلس رای اعتماد مجدد بگیرد. درمورد وزاری کار و کشاورزی من معتقدم که با توجه به کارنامه این دو وزیر بتوانند از استیضاح عبور کنند و از مجلس رای اعتماد مجدد بگیرند.

وی در پایان گفت: به نظر می‌رسد که از این سه استیضاح ( استیضاح وزاری راه، کار و کشاورزی) دو نفر یعنی وزرای کار و کشاورزی بتوانند رای اعتماد مجدد از مجلس بگیرند و یک نفر یعنی عباس آخوندی موفق به کسب رای اعتماد نشود مگر اینکه برای این امر تلاش کند.


منبع : فارس

برچسب ها : #اعتماد #نمایندگان #استیضاح #آخوندی #کشاورزی #وزاری #علیجانی #می‌رسد #بگیرد #بتوانند #معتقدند #بگیرند #موضوع #گفت‌وگو #ارتباط #شهرسازی #اشاره #می‌توان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آخوندی اگر برای اقناع نمایندگان تلاش نکند از مجلس مجددا رای اعتماد نمی‌گیرد


X https://sport45.site/