تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1396 - ساعت : 19:59

کد مطلب: 233281 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آیت الله سیداحمد خاتمی:

انتخابات هیأت رئیسه مجلس خبرگان؛ صبح فردا

مازندمجلس: انتخابات هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری صبح فردا در چهارمین اجلاس رسمی این مجلس برگزار می شود.

مازندمجلس:به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در حاشیه نشست این هیأت با تبیین برنامه های این اجلاس گفت: این اجلاس دو روزه از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح فردا با نطق رئیس مجلس خبرگان در ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی آغاز می شود.  

آیت الله سیداحمد خاتمی افزود: در ادامه، انتخابات هیأت رئیسه مجلس خبرگان برای انتخاب رئیس، دو نایب رئیس، دو منشی و دو کارپرداز با رأی اعضا به داوطلبان، برگزار خواهد شد.  

وی گفت: سپس سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان مهمان ویژه این اجلاس در موضوع "موقعیت جمهوری اسلامی در منطقه؛ فرصت ها و چالش ها" حدود ۴۰ دقیقه سخنرانی می کند.  

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان افزود: در ادامه پنج نفر از نمایندگان این مجلس هر یک به مدت ۱۰ دقیقه می توانند اظهار نظر کنند.  

سیداحمد خاتمی، ارائه طرح دو فوریتی برای ایجاد هیأت اندیشه ورز مجلس خبرگان را از برنامه های بعد از ظهر نخستین روز اجلاس برشمرد و اضافه کرد: روز دوم اجلاس نیز اعضای این هیأت با رای نمایندگان انتخاب می شوند.

وی گفت: پس از ارائه گزارشی در این باره، اعضای کمیته بیانیه متشکل از پنج عضو انتخاب می شوند که مواد بیانیه را تهیه و به نمایندگان مجلس خبرگان ارائه خواهند کرد.  

سیداحمد خاتمی افزود: در جلسه روز چهارشنبه پس از انتخاب اعضای هیأت اندیشه ورز، انتخابات اعضای کمیسیون های شش گانه تخصصی مجلس خبرگان برگزار و بعد از ظهر همان روز، بیانیه پایانی قرائت خواهد شد.  

وی گفت: ضیافت رئیس مجلس خبرگان، بر خلاف اجلاس دوره های پیش، چهارشنبه شب برگزار می شود و اعضا دیدگاه هایشان را درباره مسائل مهم کشور تبیین می کنند.  

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان، حضور نمایندگان این مجلس در مرقد مطهر امام راحل برای تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی و دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی را برنامه های پایانی چهارمین اجلاس خبرگان از دوره پنجم برشمرد.


منبع : مهر

برچسب ها : #خبرگان #اجلاس #رئیسه #اسلامی #اعضای #نمایندگان #سیداحمد #خاتمی #بیانیه #ارائه #برگزار #دقیقه #افزود #انتخابات #برنامه #سخنگوی #چهارشنبه #پایانی #رهبر #ادامه #تبیین #انقلاب #جمهوری #اندیشه #برشمرد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : انتخابات هیأت رئیسه مجلس خبرگان؛ صبح فردا


X https://sport45.site/