تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1396 - ساعت : 23:00

کد مطلب: 233304 چاپ به اشتراگ گذاشتن

با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت؛

خودروهای موجود در گمرکات کشور تعیین تکلیف شدند

مازندمجلس: ترخیص خودروهای سواری دارای ثبت سفارش معتبر یا قبض انبار معتبر در اماکن گمرکی، مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد تجاری صنعتی به تاریخ ۹ دیماه امسال و قبل از آن با رعایت شرایط به کشور مجاز شد.

مازندمجلس:به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، هیأت وزیران برای تعیین تکلیف خودروهای موجود در گمرکات که در زمان ورود دارای ثبت سفارش و واجد شرایط و ضوابط فنی واردات خودرو بودند اما به دلیل محدودیت ثبت سفارش امکان ورود نداشته اند، مصوبه ای صادر کرد.

بر اساس این مصوبه ترخیص خودروهای سواری دارای ثبت سفارش معتبر یا قبض انبار معتبر در اماکن گمرکی، مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد تجاری صنعتی به تاریخ ۹ دیماه امسال و قبل از آن با رعایت پرداخت حقوق ورودی و دارا بودن شرایط آیین‌نامه ضوابط فنی واردات خودرو در زمان ورود خودرو به کشور مجاز است.

همچنین خودروهای با حجم موتور ۲۵۰۰ سی‌سی و کمتر که دارای ثبت سفارش معتبر در زمان ورود خودرو به اماکن گمرکی، مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد تجاری صنعتی بوده‌اند و بدون الزام به رعایت مصوبه مربوط به خودروهای باارزش بیشتر از ۴۰ هزار دلار با محاسبه و پرداخت ۴۰ واحد درصد سود بازرگانی مازاد بر مأخذ حقوق ورودی، قابل ترخیص هستند.


منبع : مهر

برچسب ها : #خودروهای #مناطق #سفارش #خودرو #مصوبه #دارای #معتبر #اقتصادی #موجود #تجاری #صنعتی #ورودی #پرداخت #رعایت #گمرکی #ترخیص #شرایط #گمرکات #تکلیف #ضوابط #واردات #تعیین #وزارت #اماکن

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : خودروهای موجود در گمرکات کشور تعیین تکلیف شدند


X https://sport45.site/