تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 - ساعت : 07:15

کد مطلب: 233327 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تیلرسون با انتشار بیانیه ای روسیه را مسئول مسمومیت جاسوس روس دانست

مازندمجلس: وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که واشنگتن با این ارزیابی مقامات انگلیس که روسیه را «مسئول احتمالی» مسمومیت جاسوس دوجانبه و سابق روس و دخترش می داند، موافق است!

مازندمجلس:  «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که واشنگتن با این ارزیابی مقامات انگلیس موافق است که روسیه «مسئول احتمالی» مسمومیت «سرگئی سکریپال» جاسوس سابق و دوجانبه روس و دختر ۳۳ ساله وی است.
به گزارش نامه نیوز تیلرسون در این بیانیه می نویسد: «ما با این موضوع موافقیم که مسئولان این اتفاق- هم آنهایی که به این جنایت دست زده اند و هم آنهایی که دستور انجام آن را صادر کرده اند- باید به نحو مقتضی با پیامدهای جدی آن روبرو شوند».
گفتنی است که «ترزا می» نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه با ادعای اینکه روسیه «به احتمال بسیار» مسئول بیماری و شرایط جسمانی وخیم سرگئی سکریپال و دخترش به دلیل استفاده از یک ماده شیمیایی سمی است، به مقامات مسکو دو روز مهلت داد تا در این باره توضیح دهند.
نخست وزیر انگلیس مدعی شد که مسمومیت و بیماری این جاسوس سابق روسیه «یا نتیجه اقدام مستقیم دولت روسیه در خاک انگلیس است یا دولت روسیه اجازه داده است که این ماده شیمیایی سمی موسوم به ناویچاک به دست افراد ناباب بیفتد».
ترزا می در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: «دولت انگلیس در نهایت به این نتیجه رسید که دولت روسیه به احتمال بسیار مسئول این اتفاق است».
نخست وزیر انگلیس در ادامه افزود که «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه این کشور روز دوشنبه سفیر روسیه را احضار کرده است.
وزیر خارجه انگلیس به سفیر روسیه اعلام کرد که مقامات مسکو باید بگویند کدامیک از دو توضیح احتمالی صدق می کند: اقدام مستقیم دولت روسیه در خاک انگلیس یا سوء مدیریت مسکو و امکان دسترسی افراد ناباب به این ماده شیمیایی سمی.
نخست وزیر انگلیس همچنین گفت که چنانچه روسیه «پاسخی معتبر و قابل قبول» ارائه ندهد، دولت انگلیس اینطور نتیجه گیری خواهد کرد که این حمله «کاربرد نامشروع زور از سوی دولت روسیه علیه انگلیس» است و اگر دولت انگلیس به یک چنین نتیجه ای برسد، با ارجاع موضوع به مجلس عوام انگلیس، درصدد طرح ریزی اقدامات تلافی جویانه برخواهد آمد.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #انگلیس #روسیه #نتیجه #مسئول #شیمیایی #دوشنبه #مقامات #تیلرسون #جاسوس #خارجه #بیانیه #مسمومیت #بیماری #توضیح #افراد #ناباب #بسیار #مستقیم #اقدام #سرگئی #احتمالی #اعلام #انتشار #سکریپال #موضوع #آنهایی #اتفاق #احتمال

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تیلرسون با انتشار بیانیه ای روسیه را مسئول مسمومیت جاسوس روس دانست


X https://sport45.site/