تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 - ساعت : 07:35

کد مطلب: 233333 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رکورد زنی تازه دولت ترامپ / سانسور بی سابقه اسناد دولت فدرال

مازندمجلس: نتایج تحلیلی که خبرگزاری آسوشیتدپرس به تازگی انجام داده نشان می‌دهد دولت آمریکا در جلوگیری از گردش آزاد اطلاعات رکورد زده است.

مازندمجلس:  نتایج یک تحلیل نشان می‌دهد دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا طی یک سال گذشته، بیش از هر مقطع زمانی دیگر در دهه گذشته در پاسخ به درخواست شهروندان و روزنامه‌نگاران این کشور برای دسترسی به اسناد دولت فدرال، این اسناد را سانسور کرده یا گفته که قادر به یافتن سند مورد نظر نیست.
به گزارش نامه نیوز این تحلیل را خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس برای یک بازه زمانی هشت ماهه از دوران ریاست‌جمهوری ترامپ انجام داده و برای آن به بررسی رفتار دولت او در برابر درخواست‌های ذیل «قانون آزادی اطلاعات» پرداخته است. 
«قانون آزادی اطلاعات»، قانونی است که به موجب آن شهروندان و روزنامه‌نگاران این کشور می‌توانند خواستار دسترسی به اسناد و اطلاعاتی شوند پیشتر منتشر نشده‌اند و کنترل آنها در اختیار دولت فدرال است. این اسناد نباید محرمانه باشند و دسترسی به آنها نباید منع امنیتی داشته باشد.
آسوشیتدپرس نوشته شمار افرادی که خواستار دسترسی به اسناد دولت فدرال شده‌اند اما دست خالی برگشته‌اند بیش از هر زمانی در دهه گذشته افزایش یافته است. دولت فدرال، به متقاضیان گفته که قادر به یافتن حتی یک صفحه از اسناد درخواستی نیست و یا اینکه انتشار آن اسناد، با قوانین آمریکا مغایرت دارند. 
مطابق این گزارش، از میان مجموع ۸۲۳۲۲۲ مورد درخواست برای دسترسی به اسناد به موجب قانون آزادی اطلاعات در ۷۸ درصد موارد به متقاضیان اسناد سانسور شده تحویل شد و یا سندی تحویل نشد. 
دولت فدرال آمریکا همچنین سال گذشته مبلغ ۴۰.۶ میلیون دلار در دعوی‌های حقوقی برای دفاع از تصمیم‌هایش جهت جلوگیری از انتشار اسناد هزینه کرده که این رقم هم رکورد محسوب می‌شود.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #اسناد #فدرال #دسترسی #گذشته #سانسور #اطلاعات #زمانی #قانون #آزادی #آمریکا #ترامپ #خواستار #انتشار #تحویل #متقاضیان #نباید #روزنامه‌نگاران #درخواست #تحلیل #شهروندان #رکورد #گزارش #یافتن #آسوشیتدپرس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رکورد زنی تازه دولت ترامپ / سانسور بی سابقه اسناد دولت فدرال


X https://sport45.site/