تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 - ساعت : 09:48

کد مطلب: 233380 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اجمالی/آیت‌الله جنتی در چهارمین اجلاسیه خبرگان رهبری:

دشمن با طرح شیعه انگلیسی سعی در ایجاد اختلاف دارد

مازندمجلس: رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز وظیفه مسئولین و همه ماست که از این دستاوردها حفاظت کنیم و نباید وحدت خود را از دست بدهیم.

مازندمجلس:به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز (سه شنبه) در چهارمین اجلاس خبرگان رهبری دوره پنجم ضمن عرض تسلیت به مناسب فوت آیت الله شاه آبادی اظهار داشت: این شخصیت در تمام سنگرهای مبارزاتی زمان طاغوت حضور داشت و بعد از انقلاب نیز تلاش های زیادی برای پا برجایی این نظام کرد.

وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت: ما باید ببینیم در این چهل سال چه کرده ایم و چه دستاوردهایی داشته ایم و با دقت آن را بررسی کنیم و در این راستا تمام رسانه ها، صدا و سیما و همه دستگاه ها باید کمک کنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: با همه دشمنی هایی که شد، خوشبختانه در طول این چهل سال موفق بودیم، در ٨ سال جنگ تحمیلی به ما فشار آوردند اما ما مقاومت کردیم و نشان دادیم جبهه اسلام توان مقابله و جنگ در جبهه حق را دارد و در عرصه سیاسی هم می تواند موفق باشد.

آیت الله جنتی افزود: اولین دستاورد، انقلاب فرهنگی است و نباید اجازه دهیم به سایر دستاوردهای انقلاب لطمه بخورد. موضوع ایثار و جهاد فی سبیل الله بعد از انقلاب مطرح شد و جوانان ما با لبیک به امام وارد میدان جنگ شدند و برای شهادت ورود کردند و حتی بسیاری، از شهید نشدن غبطه می خوردند.

وی تصریح کرد: در همین انقلاب، دختران با حجاب نامناسب داشتیم و جوانان معلوم نبود به کجا می روند. شاهد رسانه ای فاسدی بودیم اما امروز دستاورد ما چگونه بوده و ما چه می بینیم؟

آیت الله جنتی گفت: امروز وظیفه مسئولین و همه ماست که از این دستاوردها حفاظت کنیم و نباید وحدت خود را از دست بدهیم. امروز دشمن سعی دارد بین شیعه و سنی اختلاف بیاندازد و با طرح شیعه انگلیسی، سعی در ایجاد اختلاف دارد. 

رییس مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: امام همیشه تاکید داشتند بین شیعه و سنی فرقی وجود ندارد و هر فردی چنین موضوعاتی را مطرح می کرد، امام با آن برخورد می کردند؛ بنابراین ما در درجه نخست باید اخلاق و معنویات مردم را حفظ کنیم و سپس به سوی ارائه خدمات  در سطوح مختلف برویم. ما باید دستاوردهای گذشته و امروز انقلاب اسلامی را نشان بدهیم.

آیت الله جنتی ادامه داد: در گذشته بسیاری از روستاهای ما برق و بسیاری از مسیرهای بین شهری ما جاده نداشتند. امروز وضع ما در بخش های مختلف با پیشرفت روبرو بوده است. نباید از اینکه وضعیت معیشت مردم تغییر کرده به راحتی راحت بگذریم. در گذشته کجا تمام مردم ماشین داشتند و خیابان های ما پر از ماشین بود؟

وی گفت: موضوع حجاب یکی از موضوعات مسلم کشور ما است و نباید کرامت و عفت زن را زیر سوال برد. امروز عده ای عفت را خدشه دار می کنند و متاسفانه حرکت های زشتی در حال رخ دادن است و برخی با برداشتن روسری خود، شرافت و عفت زن را به باد می دهند؛ باید برخورد درستی با این موضوعات شود.

ادامه دارد...


منبع : مهر

برچسب ها : #انقلاب #امروز #رهبری #خبرگان #رهبر #نباید #امام #گذشته #بسیاری #اختلاف #مختلف #برخورد #داشتند #موضوعات #بدهیم #ماشین #ادامه #دستاوردهای #رسانه #ایجاد #انگلیسی #تصریح #بودیم #موضوع #چهارمین #دستاورد #جوانان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دشمن با طرح شیعه انگلیسی سعی در ایجاد اختلاف دارد


X https://sport45.site/