تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 - ساعت : 11:20

کد مطلب: 233419 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کردستان عراق صدها داعشی در بند را به بغداد تحویل داد

مازندمجلس: مقامات کردستان عراق از آغاز روند تحویل شماری از زندانیان داعشی به دولت مرکزی عراق خبر داد.

مازندمجلس:
به نقل از سومریه نیوز، دیندار زیباری، مسؤول هماهنگی توصیه‌های بین‌المللی در دولت منطقه کردستان عراق اعلام کرد که اربیل تعداد زیادی از بازداشت شدگان عضو داعش را به دولت مرکزی تحویل داده و این روند ادامه خواهد داشت.
زیباری خاطرنشان کرد: بنا بر رای دادگاه تحقیق سازمان امنیتی "آسایش" ۲۷۷ بازداشتی طبق قانون مبارزه با تروریسم به دادگاه تحقیق نینوا و ۵۷۶ بازداشتی دیگر نیز به دادگاه تحقیق الرصافه در بغداد تحویل داده شده‌اند.
وی در ادامه افزود: براساس آمارهای شورای قضایی کردستان طی سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ میلادی، ۲۶۵۲ تن به اتهام ارتباطشان با داعش توسط نیروهای آسایش و پیشمرگ بازداشت شده‌اند که طی روند تحقیقات ۱۱۰۰ تن از آن‌ها با وجود ادله و شواهد کافی متهم شناخته شده و احکام آن‌ها صادر، ۸۷۰ نفر نیز آزاد شده‌ و ۶۸۲ نفر دیگر هنوز در بازداشت هستند. البته طبق احکام قضایی ۳۲۸ بازداشتی هم به دادگاه تحقیق "الرصافة" در بغداد ارجاع داده شدند.
این در حالی است که پیشتر مسؤولان و نمایندگان پارلمان اعلام کرده‌ بودند که کردستان عراق از تحویل بازداشتی‌های داعشی به دولت فدرال عراق سرباز می‌زند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #تحقیق #کردستان #دادگاه #تحویل #بازداشت #بازداشتی #بغداد #شده‌اند #قضایی #احکام #آن‌ها #ادامه #داعشی #زیباری #اعلام #آسایش

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کردستان عراق صدها داعشی در بند را به بغداد تحویل داد


X https://sport45.site/