تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 - ساعت : 13:36

کد مطلب: 233456 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در گفت‌وگو با یک رسانه پاکستانی مطرح شد؛ اظهارات ظریف درباره روابط ایران-عربستان و نحوه دستگیری دو تروریست انتحاری

مازندمجلس: محمد جواد ظریف با تشریح جزئیاتی از دستگیری دو تروریست انتحاری در کشورمان اعلام کرد همکاری‌های اطلاعاتی امنیتی میان تهران و اسلام‌آباد افزایش یافته است.

مازندمجلس:  به گزارش نامه نیوز به نقل از جیو تی وی، محمد جواد ظریف در مصاحبه با «حامد میر»تحلیلگر مشهور پاکستانی اعلام کرد: دو تروریست انتحاری که روز گذشته قصد ورود به خاک ایران را داشتند با همکاری پاکستان دستگیر شدند.
وزیر خارجه ایران در برنامه «کاپیتال تاک» تاکید کرد: دستگیری کلبهوشن یادیو، جاسوس هندی نیز با همکاری اطلاعاتی میان ایران و پاکستان انجام شده است.
وی افزود: اجازه نمی‌دهیم خاک ایران علیه پاکستان استفاده شود و دشمنان پاکستان از ایران به عنوان پناهگاه  خود استفاده کنند.
ظریف گفت: مدتی است همکاری‌های اطلاعاتی و امنیتی میان تهران و اسلام آباد افزایش یافته است و همین امر سبب امنیت بیشتر در منطقه شده است.
وی تاکید کرد: ما به نقش سازنده پاکستان در برقراری روابط دوستانه میان ایران و عربستان احترام می‌گذاریم و هنگامی که نواز شریف به قصد میانجیگری میان تهران و ریاض به ایران سفر کرد ما از تلاش وی استقبال کردیم.
وزیر خارجه کشورمان گفت: نواز شریف در سفر مشابه به ریاض با استقبال سعودی‌ها روبرو نشد و همین مسئله سببایجاد مانع در گفت وگوی صلح میان دو کشور شد.
وی اضافه کرد: برای حل مسئله کشمیر آماده همکاری هستیم و در آینده نیز حمایت خود را از مسلمانان مظلوم کشمیری دریغ نخواهیم کرد.
پیش از سفر ظریف به پاکستان احزاب افراط‌گرا با حمایت آل سعود تلاش می‌کردند تا با ایجاد جنجال و تنش در رسانه‌ها اوضاع را علیه ایران متشنج کنند ولی موفق به این کار نشدند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #پاکستان #همکاری #استفاده #اطلاعاتی #تهران #استقبال #حمایت #مسئله #تاکید #خارجه #دستگیری #عربستان #تروریست #انتحاری #پاکستانی #روابط

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : در گفت‌وگو با یک رسانه پاکستانی مطرح شد؛ اظهارات ظریف درباره روابط ایران-عربستان و نحوه دستگیری دو تروریست انتحاری


X https://sport45.site/