تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 - ساعت : 15:58

کد مطلب: 233482 چاپ به اشتراگ گذاشتن

یو‌اس‌ای تودی: کره شمالی به دنبال مذاکرات مدل برجام با آمریکا است

مازندمجلس: یک رسانه آمریکایی نوشته کره شمالی با الگو قرار دادن برجام به دنبال رسیدن به توافقی با آمریکا است که منافع این کشور را تأمین کند.

مازندمجلس:
یک رسانه آمریکایی در تحلیلی روز سه‌شنبه، با توجه به گام‌های اخیر پیونگ‌یانگ و واشنگتن برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای، به مقایسه این گفت‌وگوها با مذاکرات مربوط به توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 پرداخته و نوشته پیونگ‌یانگ برجام را الگوی خود برای رسیدن به توافق با آمریکا قرار داده است. 
روزنامه یو‌اس‌ای تودی مدعی شده عامل محرکِ گفت‌وگوهای هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 ، تغییر واقعی نیت‌های ایران نبوده و این کشور هنوز به دنبال تبدیل شدن به «هژمون منطقه» است. 
 در این یادداشت آمده است: «تهران، همزمان با شدت گرفتن فشارها از جانب ایالات متحده اینطور محسابه کرد که اضطراب ناشی از درگیری واقعی نظامی، ناگزیر واشنگتن و شریکان دیپلماتیک آن را به سمت میز مذاکراه هسته‌ای خواهد کشاند.»
این یادداشت می‌افزاید: «سران ایران، قمار درستی کردند و حاصل آن توافق هسته‌ایی بود که بسیاری در هر دو حزب آمریکا موافقند قدرت گرفتن حکومت ایران به قیمت از دست رفتن ثبات در سراسر منطقه را به همراه داشته است.»
روزنامه آمریکایی نوشته مقام‌های کره شمالی که از نزدیک نظاره‌گر مذاکرات ایران بودند، اکنون خواستار ترتیبات مشابهی هستند که نفع زیادی برای آنها در پی خواهد داشت. 
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #هسته‌ای #مذاکرات #توافق #آمریکا #نوشته #واقعی #منطقه #گرفتن #یادداشت #پیونگ‌یانگ #دنبال #شمالی #برجام #آمریکایی #یو‌اس‌ای #واشنگتن

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : یو‌اس‌ای تودی: کره شمالی به دنبال مذاکرات مدل برجام با آمریکا است


X https://sport45.site/