تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 - ساعت : 16:17

کد مطلب: 233490 چاپ به اشتراگ گذاشتن

درگیری در جلسه استیضاح آخوندی/تحصن متقاضیان سوال از رییس‌جمهور در جایگاه هیات رییسه

مازندمجلس: هنگام دفاعیات وزیر راه و شهرسازی در جلسه استیضاح، برخی نمایندگان در جایگاه هیأت رئیسه مجلس حضور یافتند و به موضوعی اعتراض می‌کردند.

مازندمجلس:  استيضاح عباس‌آخوندی عصر روز چهارشنبه در مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است اما هنگام صحبت های او برخی نمایندگان در جایگاه هیأت رئیسه به موضوع عدم اعلام وصول سوال از رئیس جمهور اعتراض کردند که بحث آنها به درگيری فرياد كشید.
این مسئله موجب قطع چند باره سخنان آخوندی شد اما هیأت رئیسه اعلام کرد که اعتراض ها مربوط به موضوع استیضاح نیست بنابراین از وزیر خواسته شد صحبت هایش را ادامه دهد.
آخوندی با خنده گفت گرچه صحبت کردن در این وضعیت سخت است اما ادامه می دهم.
در حالی که مجلس در میانه بررسی استیضاح وزیر راه و شهرسازی بود و آخوندی مشغول ارائه دفاعیات خود در مقابل استیضاح‌کنندگان بود، مجتبی ذوالنور با عصبانیت در جایگاه هیات رییسه حاضر شد و وارد بحث و جدل با محمدعلی وکیلی عضو هیات رییسه مجلس شد.
به گفته برخی نمایندگان، اعتراض وی به موضوع عدم اعلام وصول از رییس‌جمهور بر می‌گردد و این در حالی است که اعضای هیات رییسه معتقدند تعداد امضای سوال از رییس‌جمهور نصاب لازم را ندارد و بر این اساس امکان اعلام وصول سوال وجود ندارد.
پس از دقایقی تشنج در جلسه علنی مجلس که چند بار منجر به قطع اظهارات وزیر راه و شهرسازی شد، متقاضیان سوال از رییس‌جمهور در جایگاه هیات رییسه تحصن کردند.
ذوالنور، آزادیخواه، پژمان‌فر، قاضی‌پور، نقوی حسینی و ناصری‌نژاد با نشستن و تحصن در جایگاه هیات رییسه، خواستار اعلام وصول سوال از رییس‌جمهور شدند.
پیش از این سوال دیگر نمایندگان از رییس‌جمهور درباره موسسات مالی به دلیل نداشتن نصاب لازم از دستور کار مجلس خارج شده بود.
پس از دقایقی پزشکیان، نایب رییس مجلس گفت‌وگوی کوتاهی با آنها کرد که باعث شد ذوالنور، پژمانفر و نقوی حسینی به همراه پزشکیان و وکیلی از جایگاه هیات رییسه خارج شده و به بیرون از مجلس بروند. احتمالا آنها در یک جلسه به طرح نظراتشان می‌پردازند.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #رییسه #مجلس #رییس‌جمهور #جایگاه #اعلام #آخوندی #استیضاح #ذوالنور #وزیر #اعتراض #موضوع #نمایندگان #متقاضیان #حسینی #پزشکیان #دقایقی #ندارد #ادامه #شهرسازی #رئیسه #وکیلی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : درگیری در جلسه استیضاح آخوندی/تحصن متقاضیان سوال از رییس‌جمهور در جایگاه هیات رییسه


X https://sport45.site/