سند پیشنهاد آپارتمان به قضات مبارزه با زمین‌خواری توسط وزارت راه

تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 - ساعت : 17:57

کد مطلب: 233508 چاپ به اشتراگ گذاشتن

امیرآبادی در جلسه استیضاح آخوندی مطرح کرد

سند پیشنهاد آپارتمان به قضات مبارزه با زمین‌خواری توسط وزارت راه

مازندمجلس: نماینده موافق استیضاح وزیر راه نامه‌ای از موافقت آخوندی با واگذاری آپارتمان به قضات مبارزه با زمین‌خواری ارائه کرد.

مازندمجلس:، احمد امیرآبادی نماینده موافق استیضاح آخوندی وزیر راه و شهرسازی در سخنان خود اظهار داشت: آقای آخوندی را قبلا یک بار استیضاح کردیم و همکاران امیدی ما در آن مرحله ما را همراهی نکردند و وزیر رای اعتماد گرفت این بار هم پرچمدار استیضاح برخی دوستان امیدی بودند و انتظار داشتیم تا آخر پای استیضاح بمانند.

وی افزود: در همین راستا صبح برای استیضاح جلسه داشتیم و برخی دوستان امیدی قرار بود صحبت کنند. اما الان عقب کشیدند و ما ماندیم و استیضاح. ما با صداقت تمام در استیضاح آمدیم و می‌خواستیم به دوستان فراکسیون امید کمک کنیم زیرا بسیاری از مردم در حوادث اخیر و سانحه هواپیمایی داغدار شدند و مجلس باید ورود می‌کرد.

امیرآبادی ادامه داد: همه باید برای مصالح ملی تصمیم بگیریم نه مسائل جناحی و گروهی. من فکر کردم با این فضای مجلس اصلا صحبت نکنم. امروز مجلس دارد استیضاح می‌شود و قبل از مطرح شدن استیضاح امروز سر آن را بریدند که جای تاسف دارد.

نماینده مردم قم با بیان اینکه اسناد زیادی از عملکرد آقای آخوندی دارم،‌گفت: دیروز آقای وزیر به من گفت شما که همشهری ما هستی چرا اینکار را دنبال می‌کنی که این از زرنگی آقای آخوندی است اما آقای آخوندی مسئله کشور و مصالح ملت مهمتر از مسئله قومیت است.

امیرآبادی تاکید کرد: آنچه در مجلس در حال اتفاق افتادن است به ضرر نمایندگان است.

وی افزود: درست نیست وقتی کشتی در دریا غرق می‌شود بگوییم ناخدا مقصر است وقتی قطار تصادف می‌کند بگوییم راهبر قطار مقصر است و وقتی هواپیما سقوط می‌کند بگوییم خلبان و یا کوه دنا مشکل داشته اصلا کوه دنا مقصر است نه وزیر.

وی گفت: البته آقایان استعفا هم که می‌دهند درجای بهتری به کار گرفته می‌شوند. مطلعیم آنهایی که در سانحه قطار استعفا دادند در مسئولیت‌های بالاتری به کار گرفت شدند.

نماینده مردم قم گفت:‌اسناد زیادی از عملکرد آقای وزیر داشتم ولی از وقتم استفاده نمی‌کنم چون گفتن این مطالب فایده‌ای ندارد چون پیامکی به نمایندگان داده شده که به آقای وزیر رای بدهید.

امیرآبادی با نمایش تصویر نامه‌ای تاکید کرد:‌اما برای اینکه ملت بداند چه اسنادی در دست داشتیم به یک مورد آن اشاره می‌کنم. این نامه گردش کار آقای جابر انصاری به آقای آخوندی است که به تاریخ 24 اسفند 94 و شماره دبیرخانه م/1136/820 است.

وی افزود: آقای جابر انصاری در این نامه می‌خواهد که موافقت کنید تعدادی آپارتمان به قضات شریف داده شود تا هوای شما را داشته باشند. این قضات اکثرا مسئولیت مبارزه با زمین‌خواری را دارند و من امروز با برخی از آنها تماس گرفتم و گفتم که آیا شما این آپارتمان‌ها را گرفته‌اید که آنها گفتند که قبل از عید 96 اینها را به ما پیشنهاد دادند و ما گفتیم شرافت قضات بالاتر از این آپارتمان‌هاست و نپذیرفتیم. آقای وزیر این چه کاری است؟

امیرآبادی خطاب به آخوندی تاکید کرد: شما نمی‌دانستید این گردش کار چیست و زیر آن نوشتید موافقت می‌شود؟ در این نامه آقای جابر انصاری خطاب به شما نوشته است «با سلام همانگونه ک مستحضریت یکی از ارکان مبارزه با مفاسد اقتصادی و تحقق تدابیر حضرتعالی جلب مشارکت دستگاه‌های مختلف و مراجع قانونی مرتبط بوده و نقش قوه قضائیه بالاخص دادسرای مبارزه با زمین‌خواری کارکنان دولت و دادگاه‌های رسیدگی کننده به این گونه پرونده‌ها در خور تقدیر است».

وی گفت:‌آقای وزیر معنای این نامه چیست؟ آیا قوه قضائیه درخواست آپارتمان داشته است؟ آقای آخوندی موقعی باید در سیستم شما گردش کار شود که سازمانی درخواست کند. قوه قضائیه درخواستی نداشته پس برای چه جابر انصاری چنین درخواستی کرده است؟

امیرآبادی در پایان خطاب به نمایندگان گفت: مطالب زیاد است اما این شما این آقای وزیر و این سوانح.


منبع : فارس

برچسب ها : #استیضاح #وزیر #آخوندی #امیرآبادی #مجلس #مبارزه #انصاری #امروز #قضائیه #تاکید #نمایندگان #بگوییم #افزود #زمین‌خواری #امیدی #دوستان #داشتیم #نماینده #آپارتمان #مطالب #موافقت #دادند #درخواست #درخواستی #زیادی #مصالح #سانحه #پیشنهاد #اینکه #عملکرد #می‌کند #مسئله #استعفا

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سند پیشنهاد آپارتمان به قضات مبارزه با زمین‌خواری توسط وزارت راه


X https://sport45.site/