مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 230061 -تاریخ انتشار : شنبه 05 اسفند 1396 -ساعت : 09:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مولاوردی : رویه صدا و سیما باید عوض شود

مولاوردی : رویه صدا و سیما باید عوض شود

مازندمجلس: دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی تاکید کرد: هیات ۴ نفره بررسی وضعیت زندان‌ها در حال حاضر هنوز نتیجه بررسی‌های این هیات مشخص نشده است. منتظر هستیم ببینیم تحقیقات این کمیته به کجا می‌رسد.
مازندمجلس: شهیندخت مولاوردی درباره آخرین وضعیت تشکیل نهاد ملی حقوق بشر گفت: لایحه تشکیل نهاد ملی حقوق بشر در کمیسیون لوایح هیات دولت قرار دارد و هم‌اکنون در وضعیت نظرخواهی از دستگاه‌های عضو است.
وی ادامه داد: پس از جمع‌آوری نظرات از دستگاه‌های عضو، این لایحه در دستورکار قرار می‌گیرد.
دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی درباره درخواستش برای بازدید از زندان اوین اظهار داشت: ما پیگیر این موضوع هستیم.
مولاوردی درباره آخرین وضعیت رسیدگی‌ها توسط کمیته چهار نفره تشکیل شده از سوی رئیس‌جمهور درباره وضعیت زندان‌ها تصریح کرد: این هیات در حال بررسی است و هنوز نتیجه بررسی‌های این هیات مشخص نشده است. منتظر هستیم ببینیم تحقیقات این کمیته به کجا می‌رسد.
وی افزود: مجموعه اقداماتی از سوی این کمیته در دستورکار قرار دارد که از جمله آن می‌توان به جویا شدن از نظرات خانواده‌های افرادی که بازداشت‌ شده‌اند و گفت‌وگو با مسئولان قوای دیگر اشاره کرد. باید همه ابعاد مسئله به صورت جامع بررسی شود. گزارش این موضوع در نهایت به رئیس‌جمهور تقدیم می‌شود.
دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در واکنش به اقدام صداوسیما در پخش تصاویر و فیلم‌های از زندگی یک فرد فوت شده که به جاسوسی متهم بوده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه آن اقدام و مستندی که پخش شد،‌ صد در صد با فرمان هشت ماده‌ای امام و منشور حقوق شهروندی در مغایرت است. ما درخصوص مسائل این چینینی مجموعه‌ای از بحث‌ها را در هیات دولت داریم. تذکرها ارائه و پیگیری می‌شود ولی آنکه چقدر تاثیرگذار است، باید دید و منتظر ماند. متاسفانه این مسئله تبدیل به روال شده در حالی که این رویه باید عوض شوند. 


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : وضعیت - کمیته - درباره - رئیس‌جمهور - هستیم - تشکیل - بررسی - منتظر - شهروندی - مولاوردی - موضوع - مسئله - متاسفانه - اقدام - دستیار - لایحه - تحقیقات - نتیجه - زندان‌ها - دستگاه‌های - نظرات - گزارش - دستورکار -

مطالب مرتبط با : مولاوردی : رویه صدا و سیما باید عوض شود
نظر شما در مورد : مولاوردی : رویه صدا و سیما باید عوض شود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها