هیچکس نتوانسته یک ریال راجع‌به من و خانواده‌‌ام در دادگاه ثابت کند

تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 - ساعت : 19:00

کد مطلب: 233516 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آخوندی در بخش دوم دفاعیات خود در جلسه استیضاح:

هیچکس نتوانسته یک ریال راجع‌به من و خانواده‌‌ام در دادگاه ثابت کند

مازندمجلس: وزیر راه گفت: هیچکس تا به حال نتوانسته یک ریال یا یک سنت نه راجع‌ به من و نه راجع‌ به خانواده‌‌ام چیزی در دادگاه ثابت کند.

مازندمجلس:، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی عصر امروز در دومین زمان برای دفاع از استیضاح خود در صحن علنی مجلس بیان داشت: وضعت نظارت اینگونه است  یک نفر که مالک است به سازمان نظام مهندسی پول می‌دهد که سازمان نظام مهندسی یک مهندس را به عنوان ناظر برای مالک تهیه کند که به کجا گزارش کند به شهرداری. شما پول می‌دهید به جایی که آنجا یک مهندس انتخاب کند که آن به شهرداری گزارش دهد. از این فکر می‌کنید یک کار مهندسی درمی‌آید. این غیر از امضافروشی چیز دیگری از داخلش در نمی‌آید.

آخوندی بیان داشت: بعد از آنکه ساختمان یک ذره بزرگتر می‌شود یک لیست 30-40-50 و 60 نفره که یکبار هم ساختمان را ندیده‌اند به عنوان پیوست داده می‌شود. ما چه گفتیم ما عین قانون را گفتیم. چه کسی مسئول کنترل ساختمان است شهرداری‌ها، زیرا قانون می‌گوید آن کسی که باید ساختمان را نظارت کند و از آن بازرسی کند که طبق مقررات شهرداری باشد، شهرداری است. خوب شهرداری که بخواهد کنترل کند یا خودش کنترل می‌کند یا مهندس آن را کنترل می‌کند.

وی تصریح کرد: اگر قرار است شهرداری مهندس بازرس انتخاب کند چه دلیلی دارد که مالک پولش را بدهد و این سیستم آشفته امضافروشی که همه شما از آن دلخور هستید به وجود می‌آید. کی ما گفتیم که مالک خودش را ناظر انتخاب کند.مالک اگر بخواهد بر پیمانکار خودش نظارت کند می‌رود ناظر انتخاب می‌کند. آن کسی که از طرف شهرداری باید نظارت کند خود شهرداری انتخاب می‌کند نه مالک. اصلاً تمام داستان این بوده که شهرداری ناظر خودش را بپذیرد، مهندس ناظر خود و مالک نیز ناظر خود را بپذیرد. همه تلاشمان این است که این فضای گیج و منگ و فسادآور را جمع کنیم.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: من فکر می‌کنم اگر دوستان یک لحظه تأمل می‌کردند می‌توانستند دقت کنند که من نگفتم به هیچ وجهی ناظر از طرف شهرداری توسط مالک انتخاب شود. ما هیچ وقت چنین حرفی نزدیم.

وی در مورد مسائلی که مربوط به شوراهای روستا می‌شود نیز خاطرنشان کرد: ما گفته‌ایم این مسئله مربوط به شورایی می‌شود که حوزه انتخابیه خودش است. در قلمرو خودش نظارت می‌کند نگفته‌ایم در قلمرو دیگری نظارت کند. ما کی گفته‌ایم که یک مهندسی در شهرداری تهران نمی‌تواند در شهرداری بوکان نظارت کند.

آخوندی در مورد اظهارات اسماعیلی اعلام کرد: من نگفتم بودجه راهداری صرف، بلکه گفتم ماده 70، ولی مگر شما مطلع هستید که ما اقدام نکرده‌‌ایم ما همه ساله مطابق برنامه پنج ساله ششم مقطع سال 97 را جز به جز همه به سازمان برنامه بودجه پیشنهاد و  هم پیگیری کرده‌ایم. لحظه به لحظه برای اعضا در کمیسیون تلفیق و برنامه بودجه و عمران و دولت را در همه مناطق پیگیری کردیم.اینطور نیست که ما رها کرده باشیم شما یک تبصره دارید و طبق ماده هفتاد، 10 درصد درآمد گازوئیل را برای راهداری گذاشتیم ما پیشنهاد کردم به شما بیایید مستقیماً آن را واریز کنید به حساب راه‌آهن، در هر صورت کمیسیون تلفیق آن را مصلحت ندانستند و موافقت نکرد بنابراین دلیلی ندارد فکر کنید ما پیگیری نکرده‌ایم.

وی افزود: میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری خارجی جذب شده اگر ما پیگیری نکردیم اینها چگونه اتفاق می‌افتاد آقای اسماعیلی من و شما که همکار دانشگاهی هستیم علمی و دانشگاهی باید صحبت کنیم. تمام موارد را پیگیری کردیم و هم من و هم شما می‌دانید که بودجه محدودیت دارد. علاوه بر تمام این محدودیت‌ها میزان عملکرد ما دهها برابر میزان بودجه است.

وزیر راه و شهرسازی خطاب به امیرآبادی تصریح کرد: آقای امیرآبادی عزیز من واقعاً از شما تعجب می‌کنم. شما چگونه پشت تریبون می‌آیید و قضات شریف ایران را متهم می‌کنید اصلاً کی گفته این حرف‌ را که شما زده‌اید شما دارید در این جلسه نیت‌خوانی می‌کنید. در آن گزارش آمده که قضات در مقابله با زمین‌خواری نقش اساسی دارند آیا این حرف بدی است. اینکه قضات تلاش می‌کنن روبه‌روی زمین‌خواران می‌ایستند و ما جزو معدود وزارتخانه‌هایی هستیم که مرتب شورای مبارزه با زمین‌خواری را با همین قضات شریف تشکیل می‌دهیم و هرجا کوچکترین موردی باشد گزارش می‌کنیم این در واقع کار بدی است. شما در واقع بابت کار انجام نشده یک جمله از گزارش چندین صفحه‌ای را می‌خوانید و ذهن مردم را مشوش می‌کنید تا حالا درباره این موضوعات دهها مورد در این جلسه گفته شده و آقای رئیس مجلس به کمیسیون اصل 90 ارجاع دادند و یک موردش تا به حال به نتیجه نرسیده است.

وی بیان داشت: خواهش می‌کنم آقای امیرآبادی اگر می‌خواهند یک نفر را از صحنه به در کنند عیب ندارد ولی دلیلی ندارد که ما از حیطه اخلاق پایمان را فراتر بگذاریم و خدای ناکرده قضات شریف، وزارتخانه و افراد را محکوم کنیم. خود شما می‌گویید که این گزارش که من نمی‌دانم چه چیزی است یک مورد هم عمل ندارد. خوب چیزی که یک مورد هم عمل ندارد طرحش در صحن علنی مجلس و میلیون‌ها نفر آدم که دارند آن را گوش می‌کنند چه حسنی دارد و چه چیزی را می‌خواهید با این ثابت کنید و من از آقای لاریجانی می‌خواهم آن را بدهید به کمیسیون اصل 90.

آخوندی گفت: خود شما آقای امیرآبادی می‌گویید یک مورد هم عمل نشده، آقای امیرآبادی این حرف‌ها چیست که می‌زنید.

وی در پاسخ به اینکه امیرآبادی به او گفت بروید و شکایت کنید، گفت: حتماً شکایت می‌کنم، حتماً قوه قضاییه هم نسبت به شما شکایت می‌کند مگر می‌شود در یک جلسه جمع قضات شریف را بهبود  متهم کنید و یک نامه بیرون آورید و بخوانید مگر شما این نامه را سال 95 نمی‌دانستید چرا آن موقع نگفتید من واقعاً از این جهات متأسفم ما بعد از 40 سال از جمهوری هنوز هم که هنوز است وقتی می‌خواهیم با کسی مخالفت کنیم نه حرف مستند می‌زنیم و نه حرفی که در دادگاه تصویب شده می‌گوییم و هرجا که با کسی مخالفیم اعلام می‌کنیم که یک سندی داریم. اگر سند دارید بروید و به دادگاه بدهید و به قوه قضاییه و کمیسیون اصل 90 می‌دادید.

آخوندی اضافه کرد: دوستان عزیز من در هر صورت از جوانی عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی بوده‌ام و جوانی‌ام را برای انقلاب، جمهوری اسلامی و ایران گذاشتم همچنان برای سرفراز جمهوری اسلامی ایران حاضرم در هر جبهه‌ای بجنگم. هیچ وقت من از این خدمت کردم به مردم خسته نمی‌شوم و از هیچ طعنه‌ای دلگیر نمی‌شوم و از هیچ سرزنشی دل‌آزرده نمی‌شوم و برای جمهوری اسلامی جانفشانی کرده‌ام و می‌کنم و این حرف‌ها که می‌گویند فلانی انگیزه ندارد باید گفت آدم سیاسی همیشه باید حرفش را بزند من در دولت، مجلس و رسانه حرفم را می‌زنم و از این مملکت حمایت و تلاش و اقدام می‌کنم.

وی بیان داشت: یک ریال، یک سنت نه راجع‌به من، نه راجع‌به خانواده‌ من هیچ کسی تا حالا نتوانسته چیزی در دادگاه ثابت کند و خواهش از شما این است که به حرف‌ها مستدل دقت کنید کمافی‌السابق اگر رأی دادید مردانه می‌جنگم و اگر رأی ندادید مصلحت نیست حتماً و آن چیزی است که شما برای مملکت تشخیص داده‌اید. ایرادی که من می‌گیرم این است که این فرد حاضر به مماشات نیست کسی نمی‌گوید که او برای مماشات رفته است به من هیچ کس ایراد نمی‌گیرد این فرد لابی می‌کند، کسی نمی‌گوید که دارد معامله می‌کند. در عمر در هیچ جایی و برای هیچ کسی معامله نکردم. 13 شرکت زیر نظر من است و بیش از 200 مدیرکل زیر نظر من کار می‌کنند اگر یک مدیرکل، یک مدیرعامل، یک عضو هیأت مدیره پیدا شد و گفت آخوندی برای یک پروژه حتی ابراز تمایل کرده، اگر شما پیدا کردید. اگر یک نکته‌ای را می‌خواهید بگویید باید مستند باشد در هر صورت من از اینکه وقت شما را گرفتم عذرخواهی می‌کنم و مصحلت جمهوری اسلامی مصحلت من هم است.


منبع : فارس

برچسب ها : #شهر #شهرداری #می‌کند #نظارت #می‌کنم #آخوندی #گزارش #ندارد #امیرآبادی #کمیسیون #بودجه #مهندس #پیگیری #جمهوری #اسلام #اسلامی #شورا #کنترل #می‌کنید #مهندسی #دادگاه #ساختمان #مجلس #نمی‌شوم #شکایت #سازمان #راجع‌به #وزیر #اینکه #حرف‌ها #شهرسازی #حتماً #دلیلی #دارید #برنامه #گفتیم #ایران #خواهش #می‌کنیم #می‌گویید #می‌خواهید #بدهید #بروید #مدیرکل #مصحلت #دانشگاه #فروش #وزارت #شورای #معامله #مستند #مملکت #مماشات #نمی‌گوید #قضاییه #کردیم #اصلاً #هستید #بپذیرد #دوستان #مربوط #نگفتم #تصریح #بخواهد #نتوانسته #استیضاح #عنوان #امضافروشی #قانون #دیگری #گفته‌ایم #قلمرو #دانشگاهی #چگونه #هستیم #میزان #زمین‌خواری #واقعاً #مصلحت #تلفیق #اعلام #اسماعیلی #راهداری #اقدام #پیشنهاد #دارند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : هیچکس نتوانسته یک ریال راجع‌به من و خانواده‌‌ام در دادگاه ثابت کند


X https://sport45.site/