تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 - ساعت : 18:34

کد مطلب: 233523 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ترامپ: با تیلرسون اختلاف‌نظر داشتم/ تصمیم دیدار با کیم‌ جونگ اون را خودم گرفتم

مازندمجلس: رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که او و وزیر امور خارجه جدید کشورش فرآیند فکری مشابهی دارند و روی یک «طول موج» هستند.

مازندمجلس:

به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران به موضوع برکناری رکس تیلرسون و انتصاب مایک پامپئو به عنوان وزیر امور خارجه جدید آمریکا پرداخت.
ترامپ گفت که همکاری خوبی با تیلرسون داشته اما این دو در مورد برخی مسائل از جمله توافق هسته‌ای ایران اختلاف‌نظر داشته‌اند. وی افزود: ما واقعا مثل هم فکر نمی‌کردیم.
وی در ادامه به برجام پرداخت و اظهار کرد: من اعلام کرده‌ام که این توافق فاجعه‌بار است اما او فکر می‌کرد که این توافق مشکلی ندارد. من قصد داشتم که برجام را لغو و یا آن را اصلاح کنم اما او فکر دیگری در این باره داشت. بنابراین تفکرات ما یکسان نبود اما با وجود پامپئو همه چیز خوب پیش خواهد رفت.
رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: از تعهد و خدمات رکس تیلرسون بسیار سپاسگزارم.
ترامپ در ادامه با بیان این که با وزیر خارجه جدید کشورش به لحاظ رویکرد در یک «طول موج» قرار دارد، تصریح کرد: پامپئو و من فرآیند فکری مشابهی داریم.
رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین اذعان کرد که در رابطه با دیدار با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی با تیلرسون رایزنی نکرده است. او به خبرنگاران گفت: من خودم این تصمیم را گرفتم.
او در بخش دیگری از اظهارات خود پامپئو را فردی پرانرژی و باهوش دانست و ادامه داد: روابط ما بسیار خوب بوده و این چیزی است که من در یک وزیر امور خارجه به آن نیاز دارم. فکر می‌کنم پامپئو وزیر خارجه‌ای بسیار عالی خواهد بود.
ترامپ ادامه داد: من به او اعتماد کامل دارم.
او اظهار کرد که به اعتقاد وی، رکس تیلرسون که از سمت خود برکنار شده است، «اکنون بسیار خوشحال‌تر» خواهد بود.
در همین حال دستگاه دیپلماسی آمریکا در پی برکنار شدن تیلرسون با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که او در نظر داشته به کار خود ادامه دهد.
معاون دیپلماسی عمومی وزیر امور خارجه آمریکا خاطرنشان کرد که تیلرسون با ترامپ صحبتی نداشته و درباره دلایل برکناری خود بی‌اطلاع است اما از فرصتی که در اختیارش قرار گرفته سپاسگزار است.
تیلرسون برای پامپئو آرزوی موفقیت کرده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #تیلرسون #ترامپ #پامپئو #آمریکا #وزیر #ادامه #بسیار #خارجه #رئیس #توافق #اعلام #دیگری #برکنار #اظهار #رئیس‌جمهوری #دیپلماسی #پرداخت #تصمیم #داشتم #اختلاف‌نظر #دیدار #گرفتم #برکناری #خبرنگاران #برجام

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ترامپ: با تیلرسون اختلاف‌نظر داشتم/ تصمیم دیدار با کیم‌ جونگ اون را خودم گرفتم


X https://sport45.site/