تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 - ساعت : 22:35

کد مطلب: 233540 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اعلام هویت 10 مسافر هواپیمای ترکیه

مازندمجلس: هویت 10 مسافر هواپیمای ترکیه بعد از 24 ساعت، با آزمایش ژنتیک روی پیکر مسافران، احراز شد.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز  و به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، روز یکشنبه 20 اسفندماه بعد از سقوط یک هواپیمای جت شخصی ترکیه ای در منطقه هلن استان چهارمحال و بختیاری، 11 کاور جسد تحویل پزشکی قانونی استان چهارمحال و بختیاری شد.

بعد از بررسی و انجام آزمایش روی اجساد و بقایای ارجاعی از 11 کاور ارجاعی به پزشکی قانونی، مشخص شد یکی از کاورها، حاوی بقایای مربوط به 10 جنازه دیگر بوده و یک جسد همچنان مفقود است.
کار تعیین هویت اجساد ارجاعی با استفاده از آزمایش ژنتیک روی جانباختگان در ایران و مطابقت آن با فایل های ژنتیکی بستگان درجه یک آنها که از طریق پزشکی قانونی ترکیه اخذ و به ایران ارسال شده بود، انجام گرفت.
گفتنی است این اولین اقدام مشترک سازمان پزشکی قانونی کشورهای در حال توسعه است که شکل گیری آن مربوط به 6 تا 8 اسفندماه در تهران و با حضور نمایندگانی از 15 کشور بود.
اسامی مسافران پرواز جت شخصی ترکیه ای که همگی زن بوده و تعیین هویت شده اند به شرح زیر است:
1. Mina Basaran2. Sinem Akay3. Jasmin Baruh Siloni4. Burcu Gundoganurfali5. Liana Hananel6. Ayse And7. Asligul Izmirli8. Zeynep Coskun9. Melike Kuvvet10. Eda Uslu
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #قانونی #پزشکی #ترکیه #ارجاعی #مربوط #تعیین #سازمان #بقایای #ایران #بختیاری #استان #اسفندماه #چهارمحال #هواپیمای #آزمایش #اجساد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اعلام هویت 10 مسافر هواپیمای ترکیه


X https://sport45.site/